Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zabrakło mu odwagi na spotkanie z policjantami. Trzy aktywne sądowe zakazy wszystko tłumaczą

28-letni mężczyzna kierujący audi nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podjął próbę ucieczki pojazdem, a następnie kontynuował ją pieszo. Mężczyzna posiadał trzy aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W niedzielę w godzinach popołudniowych w miejscowości Granice w powiecie opolskim policjanci zauważyli audi, które chcieli zatrzymać do kontroli drogowej. Gdy mundurowi wydali polecenie zatrzymania się używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca je zlekceważył i zaczął przyspieszać.

– Policjanci rozpoczęli pościg za kierowcą audi. Po przejechaniu kilku kilometrów kierujący pojazdem zatrzymał się, wysiadł i swoją ucieczkę kontynuował pieszo. Został zatrzymany przez policjantów. 28-latek usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej i niestosowania się do trzech aktywnych sądowych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych – relacjonuje aspirant Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

Wkrótce mężczyzna za swoje zachowanie na drodze ponownie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Za ucieczkę nawet 5 lat więzienia

Pamiętajmy, że w przypadku gdy policjant wyda nam polecenie do zatrzymania pojazdu poprzez zastosowanie sygnałów pojazdu uprzywilejowanego – świetlnych oraz dźwiękowych (na ogół z urządzeń umieszczonych na dachu radiowozu), zatrzymaj się. Za niezatrzymanie się i kontynuowanie ucieczki grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

9 komentarzy

  1. To teraz będzie miał 4 aktywny zakaz , hahahahaha
    Bezpieczne drogi wg morawieckiego

  2. Czapeczka z daszkiem na łbie była?

  3. Łysiejący 28-latek?

  4. Aktywny zakaz to oksymoron tak jak zimny ogień,suchy deszcz itd.

  5. To zwykły opolski niedorozwój

  6. Co znaczy aktywny zakaz? Jeżeli prowadzi po zakazie to znaczy, że był nieaktywny

  7. aż ciekawe czy wysoki, a jakże , sąd tym razem wyda wyrok uskuteczniający owe zakazy choćby na 2 lata. ZK w Opolu blisko to i swojaków typ spotka

  8. A jaka była podstawa do zatrzymania do kontroli ?!?!

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo