690 680 960

Zabiele: Dzięki obywatelskiej postawie ujęto pijanego kierowcę

W piątek we wsi Zabiele pod Radzyniem Podlaskim dzięki obywatelskiej postawie ujęto pijanego kierowcę. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

W piątek około godziny 18 dyżurny radzyńskiej policji został poinformowany, że przez wieś Zabiele jedzie prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca. W okolice zdarzenia wysłano policjantów. Na miejscu okazało się, że chwilę przed ich przyjazdem mężczyzna uciekł.

Jak relacjonował zgłaszający kierowca jechał całą szerokością jezdni, a następnie pozostawił auto na środku drogi. Zgłaszającemu udało się jedynie wyjąć kluczyki ze stacyjki samochodu uniemożliwiając mężczyźnie dalszą jazdę.

-Gdy policjanci wykonywali czynności na miejscu zdarzenia, po odbiór auta przyjechał znajomy nietrzeźwego kierowcy. Jak ustalili funkcjonariusze właśnie na jego posesji ukrył się sprawca. Mężczyzna, którym okazał się 41-letni mieszkaniec gminy Czemierniki zatrzymany został do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie – informuje asp. Barbara Salczyńska z radzyńskiej policji.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Większy widok mapy2015-01-18 10:20:21
(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

  1. o której godzinie…

  2. tuż po północy

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!