Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Żabia Wola: Wypadek w drodze do szkoły. Dwóch nastolatków trafiło do szpitala

W piątek rano na trasie Lublin-Bychawa doszło do wypadku z udziałem jednośladu. Dwóch nastolatków trafiło do szpitala.

Do zdarzenia doszło przed godziną 8 w Żabiej Woli na trasie Lublin – Bychawa. W skuter, którym jechało dwóch chłopców w kierunku Lublina, w wieku 13 i 15 lat,  wjechała kobieta kierująca citroenem. Do zdarzenia doszło podczas manewru skrętu motoroweru w lewo, w polną drogę. Auto uderzyło w bok jednośladu a następnie zjechało z drogi na pobocze i wjechało do przydrożnego rowu, zatrzymując się na drzewie.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Dwóch nastolatków podróżujących motorowerem trafiło do szpitala. Jak się dowiedzieliśmy na miejscu zdarzenia byli oni przytomni, doznali m.in. obrażeń kończyn.

Droga z Lublina do Bychawy jest całkowicie nieprzejezdna. Policjanci kierują auta na objazd przez Osmolice i Tuszów.

Kierująca pojazdem była trzeźwa. Jak mówili nam świadkowie zdarzenia motorower miał włączony kierunkowskaz do skrętu w lewo. Chłopcy skręcali w polną drogę prowadzącą w kierunku szkoły.

Funkcjonariusze lubelskiej policji ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia.

2014-09-05 09:59:10
(fot. lublin112.pl)

Autor: redakcja

31 komentarzy

 1. Już ja widzie jak ten motorowerzysta 15 letni skręca w lewo kierunkowskaz w ostatniej chwili i nagły zjazd do środka jezdni.

  • Skoro nie widziałeś wiec nie mów. Bylem jedynym swiadkiem tego wypadku. To cos z tym trzeba zrobić bo to nie pierwszy wypadek na tym odcinku drogi. Wiecej kontroli lub coś takiego. Niedaleko jest szkoła rodzice napewno będą się bali puszczać dzieci do szkoły

   • po co wogóle piszesz jak nie wież to kierował wiec sie nie udzielaj.

   • Moim zdaniem nie kontrole, nie radary tylko lewoskręty, przejęcia, dodatkowe pasy- na razie tam widaę tylko paseczek prostej na której kierowcy czują się jak kubica. Radary i kontrole rozwiążą problem tylko na moment, a tu trzeba zrobić coś konkretnego.

 2. Obywatel Ciapciak

  Jak chcecie więcej kontroli to niech wasz wioskowy posterunkowy zostawi inne sprawy i przeprowadza dzieciąteczka za łapki na druga stronę jezdni, albo niech rodzice wezmą te łapki w swoje ręce.
  A pan pleban zamiast klepać zdrowaśki niech z ambony naucza jak się opiekować dziećmi, jak dzieci mają się zachować na jezdni, a jak podczas macania.
  Tak będzie najszybciej, bo jak zechcecie czekać na kładkę nad jezdnią, albo przejście podziemne to Wam te dzieci dorosną, a nie doczekacie się.

 3. Jakby może wasz radny co w gminie siedzi nie pisał skarg na policjantów, że łapią pijanych kierowców… to może więcej patroli byłoby w tym rejonie a tak może boją się kontrolować bo trafią np. na syna tego radnego…

 4. Wilcze doły,tylko wilcze doły na drodze pokopać 🙂

 5. tak sie dzieje jak radni z tej ,że gminy zajmują sie własną prywatą i pisaniem skarg na policjantów którzy dbają o bezpieczeństwo w tym rejonie.w odwecie za to że ktoś z ich rodziny jechał nawalony albo przegiął pałę na całego.no i jak się pojawi radiowóz w pobliżu ich biznesu prywatnego to obroty spadają bo nie poją biednych rolniczynów tanim winem czy browarem pod sklepem .po to im mandat radnego żeby być nietykalnymi( w ich niskim mniemaniu) .skończy im się w końcu ta sielanka .Jeśli chodzi bezpieczeństwo w pobliżu szkól radni tej gminy .nierobią nic w tym kierunku by było bezpieczniej.Jedenjeden człowiek który mieszka na tym rejonie jedynie walczy na co dzień z tym by nasze dzieci bezpiecznie dotarły do szkoły i z niej wróciły.przyjeżdża do szkół spotyka się z dziećmi prowadzi różne prelekcje ale sam nad tym nie zapanuje.wiecie o kim mówie chłopak wkłada dużo serca w to co robi i chwała mu za to nie waha się podjąć czynności służbowych nawet gdy jest poza służbą.Może ktoś to doceni ale po tym jak zginie ktoś mu bliski.wtedy pójdzie ktoś po rozum do głowy

 6. Patrycja Pryma podstawówka w Żabiej Woli

  Znam ich. Tych nastolatków. 1- 1 gim. 2- 2 gim. Kuba jeździł bez kasku i nie uważał. Ten odcinek jest śmiertelnie niebezpieczny. Ginie tam bardzo duż ludzi. Wiem, bo tam mieszkam.

Z kraju