Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Za trzy miesiące pojedziemy ekspresówką do Garwolina. Zobacz jak przebiegają prace (zdjęcia)

W czerwcu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje oddanie do użytku drogi ekspresowej z Kurowa do Garwolina. Prace powoli dobiegają końca.

Jeszcze przed wakacjami drogowcy planują oddać do użytku drogę ekspresową S17 na odcinku z Kurowa do Garwolina. Na budowie trasy widać wyraźnie zaawansowanie prac, duże fragmenty nawierzchni są już gotowe, trwa układanie tych brakujących. Montowane są też bariery energochłonne, ogrodzenie czy też ekrany dźwiękochłonne. Wykonywane są również nasadzenia roślinności.

Odcinek od końca istniejącej ekspresówki w Sielcach do początku obwodnicy Garwolina podzielony jest na cztery zadania. Co do trzech z nich, czyli Kurów Zachód – Skrudki, granica województw – Gończyce oraz Gończyce – Garwolin Południe nie ma praktycznie żadnych wątpliwości, aby w czerwcu mógł się odbywać nimi ruch pojazdów. Gorzej jest z odcinkiem Skrudki – granica województw, gdzie tempo prac jest mniej zaawansowane. Jednak inwestor zapowiada, że również i tu trasa będzie gotowa.

Dłużej potrwają prace na odcinku od końca obwodnicy Garwolina do węzła Lubelska pod Warszawą. W tym przypadku droga ma zostać oddana kierowcom w IV kwartale tego roku. Tutaj jednak również jest jeden odcinek, na którym prace są znacznie opóźnione. Chodzi o obwodnicę Kołbieli, gdzie początkowo ruch ma się odbywać w ograniczonym zakresie, najprawdopodobniej tylko jedną stronę trasy. Prace w tym miejscu maja się zakończyć wiosną 2020 roku.

(fot. GDDKiA)

11 komentarzy

 1. Na zjazdach z ekspresówek powinno się montować progi zwalniające, bo znak [koniec drogi ekspresowej] to za mało.

  • I tak i nie. Bo jak powiedzmy wsiadasz w auto i jedziesz A2 z Jordanowo-Wiskitki. I potem jak zjedziesz w lokalsa to można się ww czasie cofnąć 😀

  • A mi się wydaje że oddanie drogi przesunie się do jesiennych wyborów 🙂

  • A parę świateł z przejściami dla pieszych, tzw. portale nieśmiertelności – a niech mają !!!

 2. Może sie wtedy wybio9re na jakieś zakupy do Warsiawy, bo juz nie byłem chyba z 5 lat. Może lubelskie ”słoikowo” się trochę ucywilizowało. Bo ostatnio jak byłem to był taki najazd cebularzy że na ulicach można było zaobserwować cebularze w słoikach. I to nie są relacje wyssane z palca.

  • Kuba bez głupiego uśmiechu na piwie

   W takim razie nie chcemy wiedzieć z czego je wyssałeś i jaką masz oriętację

  • stul się hanysie, umyj ręce jak potcierałeś niemcu cztery litery

   • Nie dosyć że z Polakami masz ”na Pieńku” to teraz Ślązaków wyzywasz. tylko potem nie bądz zaskoczony że nikt ci nie zechce pomóc jak ktoś ci nóż w plecy zechce wbić.

 3. znowu będzie okazja żeby Mateuszek pochwalił się że sam przewiózł połowę ziemi pod tą trasę …. że o nagrodach nie wspomnę :/

 4. Na bank to będzie sukces PISuarów

 5. Codziennie dojeżdżam do pracy drogą z nr 17 z Ryk do Puław , częściowo w związku z budową przepustów na starej części drogi przejeżdża się odcinakmi betonówki w okolicy Kośmina i Parafianki Droga wykonana przez Poor to porażka pytam gdzie jest nadzór z GDDKiA , płacimy setki milionów nawierzchnia budowana na 50 lat, a bubel nierówności pożal się Panie
  kilka kilometrów dalej MotaEngil buduje i tu aż miło jechać

  Czy te nieroby z GDDKiA nie widzą tego czy nie nauczyła ich dolina Ciemięgi niczego!

Wiadomości z info112