690 680 960

Za spowodowanie śmiertelnego wypadku trafił do aresztu. Grozi mu do 12 lat więzienia

39-latek, który spowodował tragiczny wypadek w Krzemieniu Drugim najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, jazdę pod wpływem alkoholu, ucieczkę z miejsca zdarzenia i nieudzielenie pomocy potrąconemu mężczyźnie.

Sąd Rejonowy w Janowie Lubelskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 39-letniego mieszkańca gminy Dzwola.

Mężczyzna w miniony czwartek potrącił śmiertelnie 66-latka w Krzemieniu Drugim. Dodatkowo 39-latek kierował pojazdem pod wpływem alkoholu, i uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy potrąconemu mężczyźnie.

Za popełnione czyny grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Janów Lubelski)

14 komentarzy

 1. Głos rozsądku

  Do 12 lat pozbawienia wolności powinno być za samo spowodowanie śmiertelnego wypadku. Za uczynienie tego pod wpływem alkoholu, ucieczkę z miejsca zdarzenia i nie udzielenie pomocy poszkodowanemu kara powinna być jedną – dożywocie.

 2. Do 12 lat to jakaś kpina… Pod wpływem alkoholu powinien odpowiadać jak za zabójstwo z premedytacją…

  • Jerzy Gondol Znadwisły

   Jeśli to praktykujący katolik (albo ktoś z tzw. lepszego sortu) to powinien sie wyspowiadać i po stosownej „cołasce” dostać pokutę w postaci kilku „zdrowasiek” i „ojczenaszów”.
   Ale jak to ktoś z gorszego sortu – będzie siedział

  • Jeszcze nie udzielił pomocy bo uciekł z miejsca zdarzenia. Wiec sorry i tylko 12 lat proszę cię. Czasem pobijesz kogoś i tyle dostajesz. Dla mnie to jak morderstwo po pijaku walnąc kogoś, uciec, to tak jak by szedł na ulicy nożem go w brzuch poszedł do domu a go nie żyje. To taki dostanie 25

 3. Obyś skisł w tym pudle morderco !

 4. Żeby choć 1% takiego napiętnowania występował wobec innych sprawców występków w ruchu drogowym.

  • Skandal zabić człowieka i pójść na wakacje 12 lat dobre sprawowanie 6/7 wyjdzie. A czasem za trawę tyle dostają. Ten człowiek już pewnie nie raz jechał po pijanemu poprostu Tym razem mu się nie udało.

 5. to jest skandal

  a dla miszcza w tuningowanej Beemce ,co w stolicy śmiertelnie potrącił człowieka ,żadają dożywocia ….i mimo ze zapier…..ał ok 160 km jak orzekli biegli ,to był trzeżwy i nie uciekł z miejsca zdarzenia .A tu napity i uciekł i tylko 12 lat ?

 6. wnioski są takie ze są równi i równiejsi

  Czyli wynika z tego ze stan upojenia alkoholowego i ucieczka z miejsca wypadku ,nie jest okolicznością obciążajacą

 7. Mnie kilkanaście lat temu straszono pięcioletnim pozbawieniem wolności, za posiadanie kilkunastu plyt cd-r z grami na PlayStation. Sprawa trwała rok i skończyło się na wysokiej grzywnie. Tu może być podobnie.

 8. Kary w Polsce za przewinienia są śmiechu warte , 12 lat za zabicie człowieka!!!!!!!. Gość od lat jeździ po pijaku. Nie raz miał „wypadki” tym razem doszło do tragedii no i już musieli go przycisnąć ,to teraz gra wariata i się okaże że do żadnego więzienia nie pójdzie tylko do wariatkowa.

 9. Jak nima znajomości to dowalą porządnie.

Kursy walut

 • USD 3.981zł 0.84%
 • GBP 5.035zł 0.57%
 • EUR 4.3492zł 0.38%
 • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas