Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Za oknem wiosenna pogoda, Kazimierz Dolny szykuje się na przyjazd turystów

Kazimierz Dolny słynie z pięknych krajobrazów, licznych zabytków oraz tłumów turystów. Jednak do tego dochodzą też pozostawiane gdzie popadnie auta. Dlatego też już teraz zapowiedziano, że postój w miejscach niedozwolonych będzie się wiązał z sankcjami prawnymi.

W kalendarzu mamy jeszcze zimę, jednak dzisiaj mogliśmy się cieszyć już prawdziwie wiosenną aurą. Nie inaczej będzie w kolejnych dniach, a dodając do tego weekend, który się właśnie rozpoczął, z pewnością wiele osób wyruszy w plener. Przygotowują się na to również popularne turystycznie miejscowości z naszego regionu. Jedną z nich jest Kazimierz Dolny, który w sezonie jest niezwykle oblegany przez turystów nie tylko z Lubelszczyzny lecz również z całego kraju.

Jak tłumaczą przedstawiciele Urzędu Miasta, najchętniej odwiedzanymi miejscami są: Rynek, Bulwar Nadwiślański, Wąwóz Korzeniowy, Zamek a także Góra Trzech Krzyży. Dodają jednak, że warto również odejść parę kroków od Rynku aby odkrywać niesamowite zakątki kazimierskiej przyrody. Pomocna w tym ma być aplikacja, w której oznaczono i opisano zabytki, punkty widokowe oraz atrakcje. Do tego dochodzi 50 tras pieszych, rowerowych oraz Nordic Walking.

Jednak duża liczba turystów to nie tylko korzyści dla miasteczka. Związane są z tym również problemy. Jednym z nich, który zauważany jest od dawna, to pozostawianie pojazdów gdzie tylko popadnie. Niektórzy kierowcy robią to nawet na Rynku. Dlatego też już teraz zapowiedziano, że postój w miejscach niedozwolonych będzie się wiązał z sankcjami prawnymi. W całym mieście obowiązuje bowiem strefa ograniczonego parkowania jak też zakaz wjazdu na Rynek.

– Pamiętajcie też, że wszystkim w naszym miasteczku bardzo zależy na ładzie wizualnym, czystości i bezpieczeństwie. Prosimy o parkowanie aut w wyznaczonych miejscach, samochody na Rynku nie dodają mu uroku – wyjaśnia Burmistrz Kazimierza Dolnego Artur Pomianowski·

Urzędnicy wyjaśniają, że wszystkie prowadzone działania będą miały na celu usprawnienie ruchu i usystematyzowanie parkowania samochodów przez odwiedzających nas gości. Miasto dąży bowiem do tego, by w Kazimierzu było widać jak najwięcej jego uroku. Kolejnym problemem są też śmieci, które nieodpowiedzialne osoby wyrzucają w trakcie spacerów. Tutaj również Burmistrz zaapelował, aby korzystać z ustawionych pojemników na odpady.

(fot. Artur Pomianowski)

9 komentarzy

 1. Pierwsze to chyba muszą bary parasole i stoliki na dworze porozkładać wtedy będą turysty

 2. Warszawka i tak się pojawi na Rynku w Kazimierzu jak zawsze co weekend.

 3. Płatne parkingi po 20 zł godzina ,parkingi mixsta albo prywaciarzy którzy kupuja sobie po sezonie letnim samochody po pol miliona ,parkingi dziura na dziurze na ulicach pod restauracjami tez zakazy zatrzymywania,dojazd do promu hmm.zagadka z każdej strony znak zakaz ruchu wiec jak maja ludzie dojechać do promu ???pozatym dojechać tam na prom to chyba trzeba mieć czolg nie samochód bo dziura na dziurze ,dziurawe ulice a nad wałami latem taka trawa zawsze wysoka ze wyższa jak zboże..ciekawe co????

 4. Nowy porządek świata i w Kazimierzu ,jesteś biedniejszy zdychaj

 5. co to by było gdyby nie covid ,nie dość że i tak bieda idzie to rządzący chcą zniszczyć opłatami to co zostało .Wy rządzący opamiętajcie się bo ludzie tego nie wytrzymają i nie będzie żadnych rządzących tylko anarchia . Chcecie rewolucji ?!jak ludzie zostaną bez pieniędzy dzięki waszym chorym ustawą ruszą na was i zarżną jak świnie. Zastanówcie się co robicie dla waszego dobra .Gdzie wy macie dusze i wstyd wprowadzać takie opłaty ! wy wierzycie w ten smog idioci zawsze był były fabryki dla hitlerowców szykujecie taki czysty raj na ziemi .Zostaną wam same budynki bez ludzi i pustkowie a wasze dzieci będą was przeklinać do końca własnych dni.Teraz robić przetarg małego rynku żeby biedni ludzie zostali usunięci a żeby zostali milionerzy którzy nie wiedzą co z pieniędzmi robić i głupieją. przetarg na wynajęcie budki do handlu na miesiąc wywoławcza 2000zł . Wszystko co piękne zniszczone wszystko co naturalne zniszczone ,wszystko sztuczne powycinane równe ,drzewo krzywe wyciąć ,stary człowiek wyciąć ale was też wytnie zobaczycie zobaczycie .

 6. Tak się Kazimierz szykuje że chce zniszczyć ludzi którzy od dziesiątki Lat przyjeżdżają żeby pokazać swoje wyroby i inni drobni wytwórcy i artyści zostaną wyrzuceni na bruk mimo że handlowali pod gołym niebem bo teraz będą musieli być milionerami żeby móc stanąć na małym rynku w Kazimierzu . Mamy nową rzeczywistość w której władze ma tylko ten co ma zasobny portfel i wielkie plecy a reszta niech zdycha z głodu i rozpaczy. w takich ciężkich czasach przeprowadza Burmistrz Kazimierza makabryczne zmiany .

  Burmistrz Kazimierza Dolnego ogłasza przetarg ustny nieograniczony na najem części dz. nr 1124/1 położonej w Kazimierzu Dolnym przy ul. Mały Rynek o powierzchni 66 m2 ( 11 miejsc handlowych o wymiarach 3m x 2m) przeznaczonych na zajęcie stoisk handlowych od nr 1 do nr 11

  Przedmiot przetargu: część działki niezabudowanej utwardzonej o numerze ewidencyjnym 1124/1 położonej w Kazimierzu Dolnym przy ul. Mały Rynek, o łącznej powierzchni 250 m2 (11 stoisk o wymiarach 3 m x 2 m – o łącznej powierzchni 66 mkw).
  Przeznaczenie przedmiotu przetargu: zajęcie nieruchomości przez ustawienie stoisk handlowych nr 1 – 11 (zgodnie z załącznikiem graficznym od niniejszego ogłoszenia) w celu sprzedaży pamiątek, wyrobów artystycznych i ludowych, w okresie od 1 kwietnia do 31 października 2021 roku.
  Okres najmu: czas oznaczony od dnia 1 kwietnia 2021 r. do dnia 31 października 2021 r.
  Wysokość opłat z tytułu najmu nieruchomości, terminy wnoszenia i zasady aktualizacji opłat:
  wywoławczy miesięczny czynsz najmu wynosi:

  ALEJKA NR 1
  stoisko handlowe nr 1 – 2 000,00 zł (słownie: dwa tysiące złotych) netto;
  stoisko handlowe nr 2 – 2 000,00 zł (słownie: dwa tysiące złotych) netto;
  stoisko handlowe nr 3 – 2 000,00 zł (słownie: dwa tysiące złotych) netto;
  stoisko handlowe nr 4 – 2 000,00 zł (słownie: dwa tysiące złotych) netto;
  stoisko handlowe nr 5 – 2 000,00 zł (słownie: dwa tysiące złotych) netto;
  stoisko handlowe nr 6 – 2 000,00 zł (słownie: dwa tysiące złotych) netto;

  ALEJKA NR 2
  stoisko handlowe nr 7 – 2 000,00 zł (słownie: dwa tysiące złotych) netto;
  stoisko handlowe nr 8 – 2 000,00 zł (słownie: dwa tysiące złotych) netto;
  stoisko handlowe nr 9 – 2 000,00 zł (słownie: dwa tysiące złotych) netto;
  stoisko handlowe nr 10 – 2 000,00 zł (słownie: dwa tysiące złotych) netto;
  stoisko handlowe nr 11 – 2 000,00 zł (słownie: dwa tysiące złotych) netto.
  Koronawirus to epidemia nie wirusa tylko bandy bogaczy na stanowiskach wraz z opłaconymi sowicie lekarzami która perfidnie osłabiła tych którzy sobie jako tako radzili a teraz ich zniszczy do końca . Pamiętajcie pieniądze wam szczęścia nie dadzą szczególnie na tamtym świecie wy bandyci w garniturkach splamionych krwią niewinnych i słabszych.

 7. Skandal .Tak lubiłam przyjeżdżać do Kazimierza wszystko było takie oryginalne ,i handlujący ludzie tacy mili kupiłam piękne niespotykane przedmioty ,teraz będzie wszystko pod linijkę . Przykro słyszeć że w tych tak strasznych czasach rządzący wprowadzają zmiany które zabiorą to co było najpiękniejsze i pozbawią ludzi co i tak było im ciężko ostatniej możliwości niewielkiego zarobku : (

 8. Kiedy rządzący się opamiętają! Jak wybuchnie rewolucja?

 9. Bardzo to wszystko jest dziwne i zatrważające ,w takiej sytuacji jaką mamy rząd zamiast złagodzić opłaty żeby więcej ludzi miało z czego żyć żeby sobie mogli lepiej poradzić w czasie pandemii to jeszcze podnosi opłaty za parkingi za stoiska ,co to się dzieje? Kim my jesteśmy my zwykli ludzie dla tych oprawców .To są oprawcy podparci prawem . wi mieniu prawa jeszcze trochę będą robić egzekucje na ulicach bo ktoś nie ma maseczki albo otworzył sklep .Zakaż życia ,zakaz handlu ,zakaz oddychania ,zakaz odwiedzin umierającej ukochanej osoby ,itd,itd .a to wszystko pod przykrywką covid który zabił 3 % całej populacji ludzi na świecie .Ludzie nie możemy tak się poddać . Musimy wybrać życie nie niewolnictwo

Z kraju