Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Złodzieje katalizatorów wpadli w ręce policjantów. Straty wyceniono na ponad 19 tysięcy złotych

Trzech mieszkańców powiatu chełmskiego w wieku 20, 23 i 26 lat odpowie za kradzieże katalizatorów. Łupem złodziei padło łącznie 12 katalizatorów z pojazdów zaparkowanych na terenie powiatu zamojskiego oraz krasnostawskiego.

Do przestępstw dochodziło w styczniu i lutym bieżącego roku. Złodzieje ukradli łącznie 12 katalizatorów z samochodów zaparkowanych na terenie Zamościa, Szczebrzeszyna oraz Krasnegostawu. Jak ustalili mundurowi, mężczyźni typowali interesujące ich auta, po czym wycinali z nich katalizatory. Właściciele pojazdów wycenili starty na ponad 19 tysięcy złotych.

Zamojscy policjanci, w toku prowadzonych czynności wytypowali podejrzanych o kradzieże. Sprawcami okazali się trzej mieszkańcy powiatu chełmskiego w wieku 20, 23 i 26 lat. Do ich zatrzymania doszło w jednym z mieszkań na terenie gminy Zamość. W lokalu policjanci zabezpieczyli także przedmioty służące do kradzieży katalizatorów oraz narkotyki.

Zatrzymani zostali przesłuchani, śledczy przedstawili im zarzuty kradzieży 12 katalizatorów. Najstarszy z mężczyzn – 26-latek odpowie również za posiadanie środków odurzających, które przy nim znaleziono.

Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 26-latkowi za posiadanie środków odurzających grożą 2 lata więzienia. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

(fot. Policja)

5 komentarzy

  1. Dobre ,pomyslał by kto że faktycznie zamkna ich na 5 lat ….nie uwierzę póki nie usłysze wyroku

  2. Co to za katalizatory za łączną kwotę 19 patykow…?
    Chyba same rury przelotowej w wydechu…

  3. Taka rzeczywistość

    A ile nerwów przeszli poszkodowani , tego nie moźna ująć w źadne paragrafy.Odpala rano , chce jechać do pracy a tu nie moźna.
    Ćpać się chce , na towar kasy nie ma i robi szkodnik szkody , ja nie mogłem pozbyć sie kretów , róźne sposoby stosowałem i tylko jeden jest ” neutralizuję” i to bardzo skuteczny , to samo powinno być z takim elementem.

  4. Jeżeli katalizatory można sprzedać/kupic bez papieru to trudno się dziwić, że jest dużo sprzedawców .Branża się rozrasta, to i złodziei przybywa. Warto by policja przyjrzała się tej branży, oraz handlarzom części samochodowych używanych.

Z kraju