Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Za oknem jesień a narciarze szaleją na stokach

Jesienna pogoda za oknem, a tym samym brak śniegu nie przeszkadza amatorom białego szaleństwa do oddawania się zimowym sportom.

Pomimo że za oknem śniegu nie widać, również jest nikła szansa, że zakończenie roku będzie białe, to ośrodki narciarskie w naszym regionie przeżywają oblężenie miłośników białego szaleństwa. Choć niewiele z nich rozpoczęło już sezon, to te które ruszyły, na brak klientów nie mają co narzekać. Od samego rana na stokach szaleją zarówno młodzi jak i starsi, narciarze oraz snowbordziści.

W Rąblowie czynne są dwie trasy zjazdowe o długości 160m i 300m, obie wyratrakowane i jak zapewniają pracownicy ośrodka, sezon na stoku jest w pełni otwarty. Prace nad właściwym przygotowaniem tras trwały od początku grudnia, zamierzano je otworzyć już w połowie miesiąca, jednak przeszkodziły wysokie temperatury. Obecnie pomimo trzech stopni na plusie, pokrywa śniegu wynosi 25 cm i warunki do jazdy są dobre. Wyciągi będą czynne do godziny 22.00.

Na stoku w Chrzanowie jest aż pół metra śniegu a warunki jak zapewniają dyżurni są bardzo dobre. Naśnieżone są dwie trasy od długości 200 i 480 metrów, a także trasa dla początkujących. Jak wyjaśniają pracownicy, gdy tylko jest ujemna temperatura, armatki śnieżne pracują nonstop, by narciarze nie narzekali na warunki do jazdy. Dzisiejszej nocy stok dostał kolejną porcję świeżego śniegu .

Dużo miłośników białego szaleństwa również w Jacni, gdzie na stoku są bardzo dobre warunki narciarskie. Trasy zostały naśnieżone grubą warstwą śniegu i jest go obecnie w zależności od miejsca, od 40 do 60 centymetrów. Jak zapewniają zarządcy stoku, dobrze przygotowana trasa spokojnie znosi ewentualne temperatury powyżej zera i pozwala cieszyć się białym szaleństwem.

Z kolei stoki w Bobliwie, Parchatce, Sulowie, Szopowem, Batorzu czy na lubelskim Globusie wciąż czekają na uruchomienie. Jednak przy większości z nich nie widać żadnych przygotowań do sezonu, co wskazuje, że ich zarządcy czekają na naturalny śnieg.

null
null
(fot. monitoring stoków)
2013-12-22 14:07:16

Komentarze wyłączone

Wiadomości z info112