Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ślisko na drogach. Niektórzy przecenili swoje umiejętności

Gołoledź a co za tym idzie śliskie drogi po raz kolejny pokazały, że nie wszyscy kierowcy potrafią dostosować prędkość do panujących warunków.

Już od wczorajszego wieczora informowaliśmy o tym, że wiele dróg w naszym regionie, a zwłaszcza tych lokalnych może być pokryta warstwą lodu, co może spowodować utratę panowania nad pojazdem. Służby ratunkowe w naszym województwie wielokrotnie przez całą noc i dzisiejszy poranek interweniowały gdy pojazdy wpadały do przydrożnych rowów.

Dzisiaj rano dostaliśmy kolejne informacje o tego typu zdarzeniach. Na drodze z Łęcznej do Kijan samochód osobowy zjechał do rowu, zaś jedna osoba została poszkodowana. Interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz policja. Przez ponad godzinę były utrudnienia w miejscu wypadku, gdyż część pojazdu wystawała na jezdnię.

O wiele bardziej niebezpieczne było zdarzenie do jakiego doszło w powiecie lubartowskim. Na trasie Żurawiniec Kolonia – Kock w podobnym zdarzeniu poszkodowane zostały trzy osoby. Zaś Dosłownie przed chwila dostaliśmy informację o utrudnieniach na drodze wojewódzkiej nr 698 na odcinku Janów Podlaski – Terespol, gdzie samochód osobowy uderzył w drzewo. Trwa tam akcja ratunkowa.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę na drogach.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2013-12-22 12:31:27

Komentarze wyłączone

Z kraju