Za miesiąc otworzą zalew Zimna Woda. Mieszkańcy dojadą nad wodę bezpłatnym autobusem

Prace dobiegają końca, pozostaną jeszcze odbiory oraz dopuszczenie obiektu do użytkowania. Za miesiąc mieszkańcy Łukowa skorzystają z Zalewu Zimna Woda.

Dobiegają końca prace związane z zagospodarowaniem terenu nad Zalewem Zimna Woda w Łukowie. Obecnie instalowana jest mała architektura m.in. ławki czy też śmietniczki. Do tego dochodzą prace drogowe związane ze skrzyżowaniem na ulicy Zimna Woda. Zgodnie z planem mają one potrwać do najbliższego piątku. Wówczas wykonawca przekaże gotową inwestycję urzędnikom, a w przyszłym tygodniu rozpoczną się odbiory. Kolejnym etapem będzie dopuszczenie obiektu do użytkowania przez inspektora nadzoru budowlanego, straż pożarną oraz sanepid.

Miasto zaplanowało, że otwarcie obiektu nastąpi w sobotę 26 czerwca, a więc dokładnie za miesiąc. Wiadomo już, że tego dnia mieszkańcy będą mieli zagwarantowane wiele atrakcji. Zaplanowano zarówno imprezy sportowe, w tym turniej piłki nożnej, zabawy dla dzieci, do tego koncert i dyskoteka dla nieco starszych. Szczegóły zostaną przedstawione w najbliższym czasie.

– Liczyłem na to, że te prace zakończą się troszeczkę wcześniej, niż to było planowane. Dotychczas żadnych opóźnień nie było, wydawać by się mogło nawet, że niektóre prace zostały wykonane przed czasem. Okazało się jednak, że mieliśmy uwagi dotyczące wykonania pewnych rzeczy. Są też pewne trudności z inwentaryzacją geodezyjną, ale myślę, że te trudności też uda się przezwyciężyć – tłumaczy burmistrz Łukowa Piotr Płudowski.

Mieszkańcy będą mogli nad zalew dojechać bezpłatnym autobusem. Będzie on jeździł pilotażowo do końca sierpnia, a trasa została wyznaczona przez osiedla Sienkiewicza, Klimeckiego i Chącińskiego. W planie jest kilkanaście kursów każdego dnia. Usługę świadczyć będzie spółka PKS Łuków.

(fot. UM Łuków)

2 komentarze

  1. Czy na skuterach wodnych będzie można pływać?

  2. DA SIE WIDĆ SIĘ ŻE DA BRAWO WY,

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności