690 680 960

Z zemsty za zwolnienie z pracy przywłaszczył służbowy samochód

45-letni obywatel Mołdawii odpowie za przywłaszczenie służbowego samochodu. Mężczyzna, po tym jak został zwolniony z pracy, nie zwrócił pojazdu i próbował przekroczyć granicę państwa. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu do policjantów z Białej Podlaskiej zgłosił się prezes jednej z firm, który oświadczył, że jego były pracownik, 45-letni obywatel Mołdawii, przywłaszczył należący do niego samochód osobowy marki Mazda.

Jak ustalili policjanci, 45-latek został zwolniony z pracy dwa dni wcześniej, w związku z kradzieżą pieniędzy, o którą był podejrzewany. Do chwili zgłoszenia mężczyzna nie oddał użytkowanego pojazdu, tłumacząc, że został on uszkodzony. 45-latek w rozmowie telefonicznej z byłym pracodawcą poprosił, by ten nie informował o zdarzeniu policji do czasu przekroczenia przez niego granicy.

Sprawą zajęli się policjanci. Dzięki współpracy z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie, 45-letni mężczyzna został zatrzymany, gdy próbował przekroczyć granicę kraju.

Podczas prowadzonych czynności z 45-latkiem mundurowi ustalili, gdzie znajduje się przywłaszczona mazda. Pojazd zaparkowany był na jednym z warszawskich osiedli. 45-latek został zatrzymany do wyjaśnienia, a pojazd trafił z powrotem do właściciela.

45-latek usłyszał zarzuty przywłaszczenia samochodu oraz kradzieży pieniędzy w kwocie 7 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. KMP Biała Podlaska)

3 komentarze

  1. Wszystko jasne, przekroczy rzekę bug i ląduje w raju przemytniczo korupcyjnym.

  2. A znalazła się ta siostra zza Buga, która ukradła Dacię wypożyczoną jej do pracy w Bolcie?

    • Tu akurat złodziejka okradła takiego, któremu można by postawić zarzuty karno-skarbowe, więc rachunki zostały wyrównane.

Kursy walut

  • USD 4.3258zł 0.01%
  • GBP 5.3609zł 0.19%
  • EUR 4.716zł 0.18%
  • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas