Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Z sygnalizatora drogowego ukradli akumulator

Świdniccy policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy ukradli akumulator z sygnalizatora drogowego. Jeden z zatrzymanych trafił na trzy miesiące do aresztu, zaś drugi został objęty policyjnym dozorem.

Świdniccy policjanci w nocy z piątku na sobotę przyjęli zgłoszenie o ujawnieniu kradzieży akumulatora z sygnalizatora drogowego w Dorohuczy.

Już po godzinie w rejonie Piask policjanci zatrzymali sprawców kradzieży. Mężczyźni przemieszali się volkswagenem w kierunku Lublina. W pojeździe zatrzymani mieli skradziony akumulator oraz nożyce do cięcia metalu, które został wcześniej użyte do przecięcia łańcucha zabezpieczającego sygnalizator.

Starszy z zatrzymanych mężczyzn został aresztowany decyzją sądu na trzy miesiące, z uwagi na działanie w warunkach recydywy. Z kolei jego 18-letni wspólnik z Lublina do czasu zakończenia postępowania będzie musiał regularnie stawiać się na dozór policyjny.

Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a w przypadku powrotu do przestępstwa kara może zostać zwiększona nawet o połowę.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

4 komentarze

  1. Czynu nie popieram, ale chciałbym zauważyć że na zwykłych skrzyżowaniach (nie jakichś ogromnych i skomplikowanych) wyłączenie sygnalizacji znacznie poprawia przepustowość i wpływa dobrze na mózg który zamiast widzieć jak robót tylko: CZERWONE, ZIELONE, to myśli i koncentruje się na drodze.

  2. Za kradzież akumulatora więzienie a ci co nakradli miliony są na wolność gdzie jest sprawiedliwość!!!!!!!