Z sygnalizatora drogowego ukradli akumulator

Świdniccy policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy ukradli akumulator z sygnalizatora drogowego. Jeden z zatrzymanych trafił na trzy miesiące do aresztu, zaś drugi został objęty policyjnym dozorem.

Świdniccy policjanci w nocy z piątku na sobotę przyjęli zgłoszenie o ujawnieniu kradzieży akumulatora z sygnalizatora drogowego w Dorohuczy.

Już po godzinie w rejonie Piask policjanci zatrzymali sprawców kradzieży. Mężczyźni przemieszali się volkswagenem w kierunku Lublina. W pojeździe zatrzymani mieli skradziony akumulator oraz nożyce do cięcia metalu, które został wcześniej użyte do przecięcia łańcucha zabezpieczającego sygnalizator.

Starszy z zatrzymanych mężczyzn został aresztowany decyzją sądu na trzy miesiące, z uwagi na działanie w warunkach recydywy. Z kolei jego 18-letni wspólnik z Lublina do czasu zakończenia postępowania będzie musiał regularnie stawiać się na dozór policyjny.

Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a w przypadku powrotu do przestępstwa kara może zostać zwiększona nawet o połowę.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Zobacz również

4 komentarze

  1. Czynu nie popieram, ale chciałbym zauważyć że na zwykłych skrzyżowaniach (nie jakichś ogromnych i skomplikowanych) wyłączenie sygnalizacji znacznie poprawia przepustowość i wpływa dobrze na mózg który zamiast widzieć jak robót tylko: CZERWONE, ZIELONE, to myśli i koncentruje się na drodze.

  2. Za kradzież akumulatora więzienie a ci co nakradli miliony są na wolność gdzie jest sprawiedliwość!!!!!!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!