Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Z przesyłki na poczcie wydobywał się gaz. Na miejsce wezwano policję i strażaków

Ulatniający się z jednej z przesyłek gaz wywołał alarm w rozdzielni poczty na lubelskim Felinie. Jak się okazało, w paczce znajdowała się przecinarka plazmowa. Na miejscu interweniowała policja i straż pożarna.

W nocy ze środy na czwartek pracownicy Węzła Ekspedycyjno-Rozdzielczego Poczty Polskiej zlokalizowanego przy ul. Moritza na terenie strefy ekonomicznej na Felinie zwrócili uwagę na jedną z przesyłek. Z paczki wydobywał się bowiem gaz. Ze względów bezpieczeństwa przesyłka została natychmiast wyniesiona na zewnątrz o wszystkim powiadomiono zaś odpowiednie służby.

Na miejscu interweniowała policja oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego i Ekologicznego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Strażacy potwierdzili zgłoszenie, zaś policjanci ustalili nadawcę paczki. Po skontaktowaniu się z nim otrzymali informację, że w środku znajduje się przecinarka plazmowa.

Jak nas poinformował kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, gaz wydobywał się z przewodów urządzenia. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Działania trwały 1,5 godziny i uczestniczyło w nich pięć zastępów straży pożarnej, łącznie 13 strażaków.

(fot. poczta Polska/zdjęcie ilustracyjne)

11 komentarzy

 1. Paczka to nie kartofle !!!

 2. Tak tłukli paczka aż w końcu uszkodzili. Ale swoja droga to i pakujący paczkę spaprał sprawę.

 3. widać właśnie jak paczki traktują na sortowniach poczty…pewnie wykpią się słabą jakością opakowania i nici z oszkodowania dla nadawcy

 4. Wyślij paczkę przez pocztę polską to uszkodza

 5. Najpierw rzucają jak workiem z ziemniakami ,a potem alarm wszczynają bo „coś się ulatnia ” ….

 6. patałachy – rzucali tym, rzucali aż niszczyli

 7. Brawo za szybką reakcję pracowników Poczty, bo od kiedy gazy techniczne można wysyłać zwykła paczka, to podchodzi pod ADR_y ale Januszy biznesu nie brakuje bo przecinarke ktoś kupił z butla to i wysłał w komplecie nie zważając na zagrożenie jakie stworzył.

 8. Lubelski Koziołek

  Fajne opinie na temat poczty.

 9. Chciałbym by moje posty były widoczne

  Jak z 13 strażaków zrobili 5 zastępów skoro z definicji zastęp liczy od 3 do 6 ratowników licząc z dowódcą?

  • Do zastępów specjalistycznych nie trzeba więcej jak kierowcy samego wozu, pod warunkiem że pozostałe pojazdy biorące udział w zdarzeniu zabierają wymienionych przez Ciebie 3 strażaków

 10. A jak może być inaczej jak kurierzy rzucają pączkami jak popadnie.

Z kraju