Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Z płonącego budynku wyniesiono jedną osobę, drugiej się nie udało. Mężczyzna zginął w pożarze

Spłonęło jedno pomieszczenie, jednak zadymienie było tak duże, że nie udało się odnaleźć znajdującego się w środku mężczyzny. Na jego ciało natrafiono dopiero po ugaszeniu ognia.

Pożar domu jednorodzinnego w miejscowości Werbkowice w powiecie hrubieszowskim został zauważony w niedzielę około godziny 13:40. O wszystkim zaalarmowane zostały służby ratunkowe. Na miejscu interweniowała straż pożarna z JRG w Hrubieszowie i OSP w Werbkowicach, zespół ratownictwa medycznego, policja a także pogotowie energetyczne.

Jak się okazało, pożarem objęte było pomieszczenie na poddaszu budynku. Ratownicy otrzymali też informację, że w środku znajdują się dwaj mężczyźni. Przybyli jako pierwsi strażacy z OSP w Werbkowicach nie zastanawiając się ani chwili weszli do budynku i niebawem natrafili na starszego mężczyznę. Udało się go ewakuować.

Podjęli też próbę ratowania drugiej osoby, jednak panujące w środku zadymienie sprawiło, że ok. 60-letniego mężczyzny nie udało się odnaleźć. Na jego ciało natrafiono dopiero po ugaszeniu pożaru. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności oraz przyczyn pojawienia się ognia.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

Jeden komentarz

  1. Brawa dla strażaków ratując jedną i próbujących uratować drugą osobę poszkodowaną!

Z kraju