Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Z ogródka chcieli ukraść ważący 3,5 tony kamień. Na widok sąsiada uciekli

Pod nieobecność właściciela przyjechali na jego posesję, aby ukraść głaz z ogródka. Wszystko zauważył czujny sąsiad, który spłoszył złodziei. Teraz mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.

Przed kilkoma dniami na teren jednej z posesji w gminie Niedźwiada w powiecie lubartowskim wjechały dwa auta. W tym czasie właściciela nie było w domu. Mężczyźni za pomocą wciągarki, usiłowali załadować na podpiętą do dostawczego volkswagena lawetę, znajdujący się w ogródku głaz.

Nie było to proste zadanie, gdyż ozdobny granitowy kamień ważył 3,5 tony. Co więcej, był on usytuowany na betonowej płycie. W pewnym momencie całe zdarzenie dostrzegł mieszkający w pobliżu mężczyzna. Od razu zareagował, a na jego widok sprawcy uciekli. O wszystkim powiadomiona została policja.

Funkcjonariusze ustalili, kto może stać za zuchwałą próbą kradzieży. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Niebawem 24-letni mieszkaniec gminy Serniki oraz 26-letni mieszkaniec gminy Niedźwiada odpowiedzą przed sądem za usiłowanie kradzieży. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

15 komentarzy

  1. za kamień grozi do 5 lat bo ostatecznie nie zajumali a ostatnio gość za pasztetową:D… która zajumał z lodówki może dostać 10 lat:D