690 680 960

Z kraju: Potrącił renaultem czterech rowerzystów. Dwóch nie żyje

Policjanci z Raciborza ustalają dokładne okoliczności tragicznego wypadku na drodze wojewódzkiej nr 916. Dwie osoby nie żyją po zderzeniu auta osobowego z czterema rowerzystami.

Do wypadku doszło w środę wieczorem około godziny 22:30 na drodze wojewódzkiej nr 916 na odcinku Samborowice-Racibórz. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili wstępnie, że 31-latek kierujący pojazdem marki Renault jadąc z Samborowic w stronę Raciborza na prostym odcinku drogi z nie wyjaśnionej przyczyny uderzył w czterech rowerzystów jadących w tym samym kierunku.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. W wyniku odniesionych obrażeń dwóch rowerzystów w wieku 44 lat poniosło śmierć na miejscu.

Do szpitala trafili pozostali dwaj mężczyźni w wieku 36 i 44 lat, gdzie po przebadaniu przez lekarza zostali zwolnieni do domu. Jak ustalili mundurowi kierowca samochodu był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku.

2018-05-31 10:15:07
(fot. Policja Śląska)

35 komentarzy

 1. Wygląda na to ze jeden ma a na dwóch pozostałych zostały mocowania po tylnym oświetleniu, przy strzale mogły polecieć w siną dal .Równie dobrze kierowca mógł przysnąć albo dłubać w radyjku lub telefonie chociaż znając nasze polskie „a na hu… mi światło” to mogło być rożnie .

 2. Dla normalnego kierowcy wystarczy założyć kamizelkę przez rowerzyste czy pieszego.Większość nie zdaje sobie chyba sprawy z jakiej odległości to się widzi w nocy ,zresztą w dzień też znaczni!Lampki poszły do lamusa!Szerokości Wszystkim!

  • Masz rację, kamizelkę w zależności od modelu widać z odległości ponad pół kilometra.

  • A skąd @fluffy zaczerpnąłeś takie rewelacje.
   Oczywiście w domyśle mamy na myśli „kamizelkę odblaskową”.
   Jak sama nazwa wskazuje jest skuteczna tylko i wyłącznie w jednym przypadku.
   Gdy ją oświetlimy!!!
   I uwierz mi, że w praktyce różnie to bywa (musi być spełniony podstawowy warunek – kąt padania światła na element odblaskowy).
   Nie mam zamiaru zniechęcać do stosowania takich kamizelek – zawsze jest to dodatkowy element zwiększający bezpieczeństwo.
   Ale tekst w rodzaju „lampki poszły do lamusa” jest idiotyczny!

 3. Polska bez POPISów

  zamknąć PISurów

 4. Chyba nie jeździsz dużo?A skąd teoria o kącie padania światła?Zrób test najlepiej zanim wypowiesz takie farmazony!Szerokości!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt