Sprawdź jak poruszać się po mieście w czasie Nocy Kultury

Już w najbliższą sobotę i niedzielę w Lublinie odbędzie się Noc Kultury. Sprawdź którędy najlepiej przemieszczać się po mieście.

Na czas Nocy Kultury zostanie udostępnione przejście dla pieszych od Placu Litewskiego w kierunku Bramy Krakowskiej i dalej na Stare Miasto, w głównej osi deptaka. Deptak pozostaje placem budowy. Zalecane jest zachowanie szczególnej ostrożności. Sugerowane jest wejście na Stare Miasto przez Bramę Trynitarską lub przez plac Rybny.

Trakt pieszy z kostki brukowej w osi deptaka będzie dostępny dla uczestników Nocy Kultury i umożliwi przejście w kierunku Starego Miasta. Nieuniknione są jednak utrudnienia związane z pracami budowlanymi. Przejście przez deptak i Bramę Krakowską będą przewężone, a dodatkowe utrudnienia mogą powodować wygrodzenia związane z prowadzonymi badaniami archeologicznymi.

Dla zapewnienia płynności ruchu pieszego sugerowane są dodatkowe obejścia ulicami:
PL. Litewski – Zielona – Bajkowskiego – Lubartowska – Olejna
lub
Pl. Litewski – Kapucyńska – Narutowicza – Pl. Wolności – Królewska – Brama Trynitarska/Podwale

mapa_noc_kultury,klOWfqWibGpC785HlXs

2018-05-31 09:56:05
(fot. lublin112.pl, UM Lublin)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. kolejna noc „kultury”, czyli zgoda na publiczne picie alkoholu, zarzygane chodniki, ścisk, tłum, smród zapoconych brudasów i pseudo wydarzenia kulturalne za które zapłacimy my mieszkańcy Lublina pseudoartystom

  • Ty to możesz zapłacić najwyżej za swoje piwo, ale owszem, władze chętnie zapłacą w Twoim imieniu, niekoniecznie jednak z twoich pieniędzy, więc nie chcesz – nie korzystaj. Tak jak ja.

  • Typowy zapracowany człowiek ze wsi który na co dzień nie ma do czynienia z kulturą a jedynie co widzi, czuje i rozumie to smród który go na co dzień otacza, meneli a wszystkie te atrakcje są dla niego dziwne i niezrozumiałe. Patrzy na pustą ścianę a jedynie co odczuwa to suchość w gardle i wolałby się napić piwa niż patrzeć na „pustą ścianę” i coś z nią zrobić.

   • te, Podpis, weź te swoje pseudoartystyczne wywody głęboko do..kieszeni schowaj. To, że nie przeszkadza ci smród, boś przyzwyczajony do swoich kolegów „artystów” to nie znaczy, że normalny człowiek ma to tolerować. Podobnie jak marnowanie publicznych pieniędzy na „sztukę”.

 2. W tamtym roku w noc kultury nie uruchomili fontanny chociaż była gotowa. W tym roku zamknięty deptak z gardłem do przejścia. Chyba się władzy terminy pomyliły na takie prace albo potrzeba wymienić władzę w naszym pięknym Lublinie.

  • Masz wątpliwości, czy tę peowską, kumoterską władzę w Lublinie, trzeba wymienić? Ja takich nie mam. Wystarczy pójść na wybory. Już wystarczająco Żuk Lublin zadłużył, wyprzedał wszystko deweloperom a o idiotycznych „inwestycjach” nie wspominam.

   • Pamiętamy co dla Lublina zrobił Pruszkowski z PiS. Bardzo dziękuję, wybieram Żuka.

    • Bolszewickie nastawienie PISolubów do obecnego prezydenta to efekt czystej populistycznej propagandy krzykaczy, kłamców i demagogów. Młodzi wyborcy, nie dajcie się nabrać na „obiecanki cacanki” Tułajewa i spółki. Ich bezczelność i chamstwo nie zna [email protected]

     • Ale żeś PiSowi dowalił. Widzę, że nowe dyrektywy przyszły od Szechtera. Nie musiałeś się chwalić, kto ci płaci za wpisy. Wracaj na swój portal lub do towarzyszy z łonetu.

    • a cóż on zrobił, zadłużył nasz łublin

  • masz rację wymienić władzę

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8665zł -0.18%
  • GBP 5.0608zł -0.31%
  • EUR 4.5772zł -0.23%
  • CHF 4.2732zł 0.04%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach