Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wzrósł tragiczny bilans wypadku w Weryni. Zmarł piąty piłkarz ranny w zderzeniu busa z ciężarówką

W sobotę został odwołany mecz piłki nożnej, w którym miały zagrać Wólczanka Wólka Pełkińska z Avią Świdnik. W tragicznym wypadku zginęło trzech zawodników drużyny gospodarzy, dwaj kolejni zmarli w szpitalu.

W sobotę rano w miejscowości Werynia w województwie podkarpackim doszło do tragicznego wypadku. O godzinie 9:25 na na łuku drogi wojewódzkiej nr 875 bus zderzył się z samochodem ciężarowym.

Busem podróżowało osiem osób, byli to zawodnicy Wólczanki. Na miejscu interweniowała straż pożarna, karetki pogotowia ratunkowego i policja. Zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Bilans wypadku okazał się tragiczny, trzy osoby zginęły na miejscu, pięć z poważnymi obrażeniami ciała zostało przetransportowanych do szpitali.

28-letni Rafał Pydych, 23-letni Kamil Pydych i 19-letni Patryk Szewczak w wyniku odniesionych obrażeń zginęli na miejscu. 25-letni Mariusz Korzępa zmarł w sobotę popołudniu w szpitalu, z kolei w niedzielę nad ranem zmarł 29-letni Kamil Oślizgło. O śmierci kolejnego z zawodników poinformował na swojej stronie klub Wólczanka Wólka Pełkińska.

W szpitalu pozostają jeszcze dwaj mieszkańcy powiatu mieleckiego 25-latek, który kierował busem i 28-letni pasażer. 20-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego, który również podróżował volkswagenem transporterem został wczoraj zwolniony do domu. Kierowca scanii, 51-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego nie odniósł obrażeń.

Wśród ofiar wypadku był pochodzący z Krasnegostawu 19-letni Patryk Szewczak, grający na pozycji bramkarza. Swoją piłkarską karierę zaczynał w drużynie Brat Siennica Nadolna, następnie grał w Ruchu Izbica i Stali Mielec. W lutym Patryk Szewczak ze Stali Mielec został wypożyczony do końca sezonu do trzecioligowej Wólczanki Wólka Pełkińska.

Wzrósł tragiczny bilans wypadku w Weryni. Zmarł piąty piłkarz ranny w zderzeniu busa z ciężarówką
Wzrósł tragiczny bilans wypadku w Weryni. Zmarł piąty piłkarz ranny w zderzeniu busa z ciężarówką

2016-03-27 13:07:32
(fot. KWP Rzeszów)

18 komentarzy

  1. Na pewno nikt tego nie chciał, współczuję zarówno rodzinom jak i kierowcom.

Z kraju