Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nałęczów będzie gospodarzem Balonowych Mistrzostw Świata Kobiet

To już pewne, w Nałęczowie po raz pierwszy w historii, odbędą się Balonowe Mistrzostwa Świata Kobiet. Ich organizatorem został Aeroklub Lubelski.

Będą to jedne z najwyższej światowej rangi mistrzostwa, jakie odbędą się w naszym kraju. W 2018 roku w w Nałęczowie, po raz pierwszy w historii, odbędą się Balonowe Mistrzostwa Świata Kobiet. Tak zadecydowano podczas odbywającej się na Majorce konferencji Światowej Organizacji Lotniczej. Wśród konkurentów Nałęczowa było wiele miast z Europy czy też Stanów Zjednoczonych. Jednak 37 delegatów z krajów całego świata zadecydowało o wyborze uzdrowiskowego miasta z naszego regionu.

Organizatorem zawodów będzie Aeroklub Lubelski, jednak w przygotowaniach do tak ważnej imprezy pomoże Zakład Leczniczy Uzdrowisko Nałęczów i Gmina Nałęczów. Wsparcie zapewni Agencja Lotnicza „Altair” i Fundacja Ludzi Lotnictwa. Nałęczów został wybrany głównie dzięki bogatemu doświadczeniu w organizacji podobnych imprez balonowych a także urokliwemu położeniu, które zapewnia doskonały klimat i warunki terenowe. Ważne było również zaplecze socjalne, niezbędne przy organizowaniu imprez o tak dużej skali.

Z wyboru Nałęczowa bardzo zadowolone są władze miasta. – Jest to historyczna decyzja i doskonała okazja do promocji miasta – wyjaśnia burmistrz Andrzej Roman Ćwiek. Sprawdzianem organizacyjnym będą odbywające się w tym roku w Nałęczowie Balonowe Mistrzostwa Polski. Może na nie przybyć wiele zawodniczek z całego świata, chcąc poznać panujące tutaj warunki.

(fot. lublin112)
2016-03-27 16:27:49

6 komentarzy

  1. ooo znowu baba teraz w balonie gorzej jak za kierownicą ….

  2. dlaczego gorzej?… najwyżej Cię przeleci… ;D

  3. „Balonowe Mistrzostw Świata Kobiet” – wygrywają największe?

  4. Cimcirymci Hu ha !

    No to se powyrapiamy gały jak kobitki będą się robić w balona?

  5. ja tam bym dymał

Wiadomości z info112