Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wzmożony ruch wojska na drogach regionu. Zachowaj ostrożność!

Od ponad tygodnia żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina realizują szkolenie poligonowe na Lubelszczyźnie. Wiąże się to ze wzmożonym ruchem kolumn wojskowych.

Jednym z priorytetów działań wojska jest zachowanie bezwzględnego bezpieczeństwa. Żołnierze zwracają się więc ze szczególnym apelem do wszystkich kierowców w regionie.

– Biorąc pod uwagę fakt, iż bezpieczeństwo na drogach jest bardzo istotne, pragniemy poinformować, że w najbliższych dniach, głównie w godzinach nocnych i wczesnoporannych na całej Lubelszczyźnie będzie wzmożony ruch kolumn pojazdów wojskowych. Z tego powodu zwracamy się z apelem do wszystkich kierowców, aby nie próbować wyprzedzać powyższych kolumn ani nie wjeżdżać pomiędzy pojazdy kolumn wojskowych. Pamiętajcie, że jeśli wymusicie pierwszeństwo na drodze – nagłe zatrzymanie kolumny pojazdów ważących po 20 i więcej ton stanowi nie lada wyzwanie – mówi por. Błażej Łukaszewski.

Nie ma nic cenniejszego niż ludzkie zdrowie i życie, dlatego żołnierze proszą o dostosowanie się do tego apelu.

(fot. por. Błażej Łukaszewski)

21 komentarzy

 1. Czy bliżej Szczecina nie ma poligonu gdzie mogliby sobie ćwiczyć ? CZY chodzi o spalenie paliwa na pokaźne ilości przejeżdżając cała Polskę ?

  • No. Nie znam się to się wypowiem.

  • A szkoda Ci że tu ćwiczą??..przeszkadza Ci???…zajmij się czymś innym A od wojska Polskiego odpier…sie

   • Żałosny jesteś .

   • jakie to wojsko… i jakie Polskie jak wykonuje rozkazy z Waszyngtonu..? W przeciwieństwie do ciebie trepie uczciwie pracujący i płacący podatki obywatele utrzymują takie pasożytnicze grupy „społeczne” jak wy więc mają prawo dostać odpowiedz na zadane pytania… czy to ci się podoba czy nie…

  • Bo jak spalą dużo paliwa to wzrastają koszty i tym samym wydajemy 2 % pkb i nas w nato cwalą.

 2. zadłużyli POlskę po uszy, teraz już tylko wojna została…

 3. Na wagony załadować jak to kiedyś robiono A nie dojeżdżać i tak kiepskie drogi.

  • Tiaaa.. załaduj ich na wagony, gdy ze Stolycy do Lublina tory zwinęli.

   • Dokładnie ;-))) Nam nie trzeba Valadimira, wytarczy Astaldi lub inny mega wykonawca i paraliż gotowy. Ciekawe aby czy to sprzęt z ZN czy inny wolny w brygadzie 😉

 4. Vladymir wystraszy sie i odda Krym i zdemontuje gazociagi z Baltyku.

 5. Hmm przecież wszyscy w lubelskiem wiedzą, że linia obrony będzie na linii Wisły. „Nasze wojsko’ ewidentnie pilnuje wschodniej granicy niemiec do tego na polskim terytorium.

 6. Lewackie żydłaki próbują coś pisać na Wojsko polskie! Darujcie sobie.

 7. I smogu bedzie wiecej, a robia restrykcje wobec malych dieslkow.