Wzięła 20 tys. złotych pożyczki dla fałszywego policjanta

W środę jedna z mieszkanek Lublina zaciągnęła pożyczkę w banku, aby przekazać pieniądze rzekomemu policjantowi biorącemu udział w akcji zatrzymania oszustów. Kobieta straciła 20 tys. złotych, a kontakt z oszustami urwał się.

W środę około godziny 11:00 do jednej z mieszkanek Lublina zadzwonił mężczyzna i przedstawił się jako policjant z komisariatu, który chce przestrzec 62-latkę przed oszustwem.

Według fałszywego policjanta pokrzywdzoną miała odwiedzić kobieta chcąca wyłudzić od niej pieniądze. 62-latka została poproszona o przekazanie wszystkich oszczędności policjantom, a gdy okazało się, że nie dysponuje gotówką dała się namówić na wzięcie pożyczki.

Początkowo oszuści chcieli, aby kobieta wzięła pożyczkę w kwocie 30 000 zł, gdy się jednak okazało, że nie jest to możliwe została skierowana do innego banku. Pod pretekstem remontu mieszkania zaciągnęła kredyt w kwocie 20 000 zł.

Pieniądze kazano jej przesłać szybkim przelewem pocztowym do prokuratora prowadzącego postępowanie. Po przekazaniu pieniędzy kontakt z oszustami się urwał. Policjanci poszukują przestępców.

(fot. pixabay.com)

12 komentarzy

 1. Ja nie chce 20 tys. Wystarczy mi 15. Mam na oku fajne jeansy po 4 000 za parę.
  Kupiłbym sobie ze 3 ( 4 już mam. RESZTA TO JAKIEŚ TAŃSZE PO OK 800 PLN . Tych to nawet nie liczę) ) to bym miał na każdy dzień tygodnia inne. Reszta kasy to na T-shirty firmy DSQARED2.

 2. SORRY. DSQUARED2 powinno być.

 3. Przynajmniej przez chwilę kobieta poczuła się James Bond. Pomagała rozbić szajkę oszustów. Ale zamiast łowcy stała się ofiara.

 4. czy pożyczkodawda nie pyta w jakim celu bierze się kredyt?

 5. I wcale jej nie szkoda.Głupich nie tworzą sami się rodzą.Tyle się o tym mówi i dalej znajdują się tacy tępi co się dają nabierać na wnuczka itp.

  • Jak dorośniesz i dożyjesz sędziwego wieku to i tak nie zrozumiesz, imbecylu jeden!
   Jak w powiedzeniu: Zapomniał wół jak cielęciem był…
   Tylko że osoby starsze niestety zachowują się jak małe dzieci…

 6. Mam wrażenie że jednostki pracujące w banku współpracują z tymi wyłudzającymi…
  A wystarczyłoby wprowadzić dla osób starszych alert i podpisane oświadczenia: Czy osoba biorąca kredyt, bądź wypłacająca pieniądze ze swojego konta jest świadoma że robi to w zamierzonym celu.
  Zaczęłyby się pytania typu: Czy uprzyjemnię się zapytam w jakim celu pan/pani wypłaca? I skończyłyby się te idiotyczne prymitywne okradanie starszych ludzi…
  Ale lepiej nie wnikać, ważne żeby zrobić utarg! Masakra….

  • Uwierz mi, te” Babcie” potrafią być tak zamotane przez oszustów, że kłamią w żywe oczy o remontach, kupnie samochodu czy operacji męża, czasem są opryskliwe lub nieuprzejme – dużo zależy jak zostały zmanipulowane przez rozmówcę. Poganiają, udają pośpiech. Gdy zlecają transakcję wymagająca dodatkowej weryfikacji i np telefonicznego potwierdzenia to „lampka” im się nie zaświeca nawet jak pracownik sam wspomina o oszustwach na wnuczka czy policjanta. Płacz i pretensje pojawiają się później, zazwyczaj za późno.

 7. pani oszukana. jak coś to ja też mogę być policjantem jak mi wyślesz kase no problem. jedna pożyczka w tą czy w tą co to Ci robi, skoro i tak naiwna jesteś, jakim to trzeba być durniem, żeby wziąć kredyt bo to akcja policyjna brawo,

 8. Do psychiatry jest bez skierowania.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska