690 680 960

Wywiózł do lasu śmieci. Musiał je posprzątać i dostał mandat (zdjęcia)

Leśni śmieciarze nie mogą czuć się już bezkarni. Dzięki działaniom Straży Leśnej, miłośników lasu oraz nowym technologiom udaje się łatwo i szybko ustalić sprawców zaśmiecania odpadami terenów leśnych.

Od początku bieżącego roku Straż Leśna Nadleśnictwa Lubartów w 16 przypadkach ustaliła i ukarała osoby popełniające wykroczenie z art. 162 kw. – tj. zaśmiecanie lasu. Maksymalna kara jaka grozi za zaśmiecanie lasu to grzywna w wysokości 5 tys. zł, plus koszty uprzątnięcia śmieci przez specjalistyczną firmę.

Na załączonych zdjęciach widać miejsce przed i po interwencji strażników. Jak się okazało, ustalenie leśnego śmieciarza było możliwe dzięki wspólnemu działaniu Strażników Leśnych z podinspektorem ds. gospodarki leśnej Starostwa Lubartowskiego. Dzikie wysypisko zlokalizowane było w okolicach Michowa.

Mężczyzna, któremu przedstawiono jednoznaczne dowody przyznał się do winy, posprzątał śmieci, wyraził skruchę i został ukarany maksymalną grzywną w drodze mandatu karnego.

– Pomimo iż, mamy XXI wiek i praktycznie wszyscy ludzie w Polsce mają zawartą umowę z gminami na odbiór śmieci, w lasach bardzo często można spotkać dzikie wysypiska. Czym się kierują osoby uprawiające ten proceder? Dlaczego zamiast w kontenerze, śmieci lądują w lesie? – w większości przypadków trudno jest się doszukać racjonalnej odpowiedzi na te pytania – przekazuje Łukasz Pytka z Nadleśnictwa Lubartów.

Na zdjęcia miejsca przed i po interwencji służb leśnych.

(fot. Łukasz Pytka Nadleśnictwo Lubartów)

22 komentarze

  1. Części samochodowych nikt nie chce brać więc będą ludzie albo wywozić do lasu albo palić.

    • Naprawiasz w warsztacie to warsztat te częsci ma obowiązek przekazać do utylizacji/wykorzystania na swój koszt. Naprawiasz sam bo taniej ,bo potrafisz sam sie martw co z tym zrobić może zanieś do warsztatu po demontażu do niczego nie przydatną część. Myślisz że ci przyjmą jak nie dałeś im zarobić. Tu przyoszczędzisz, w sumie okazuje się że niewiele jak trzeba płacić mandat za wyrzucanie śmieci do lasu, albo palenie plastiku.
      A Wy Sasiedzi dzwońcie na policję nie dajcie się truć jak wasz sąsiad pali plastik czy inny syf.

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin