Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Niewybuchy odnalezione podczas prac ziemnych w regionie (zdjęcia)

Wczoraj na terenie Zamościa i Puław zostały ujawnione pozostałości z czasów II wojny światowej. W Puławach podczas prac przy remoncie linii kolejowej natrafiono na pociski artyleryjskie, zaś w Zamościu pracownicy wykonujący prace ziemne natknęli się na granat moździerzowy.

W środę puławscy policjanci otrzymali dwa zgłoszenia dotyczące ujawnienia niewybuchów. Podczas prac przy remoncie linii kolejowej w Puławach, robotnicy wykopali kilkanaście pocisków artyleryjskich.

Na miejsce zostali wezwani saperzy z 34 Patrolu Rozminowania z 1 Dęblińskiego Batalionu Drogowo-Mostowego, którzy sprawdzili teren i zabezpieczyli niebezpieczne przedmioty. W sumie było ich 28. Zostały przewiezione w bezpieczne miejsce i unieszkodliwione.

Z kolei pracownicy wykonujący prace ziemne na ul. Grunwaldzkiej w Zamościu powiadomili dyżurnego komendy o wykopaniu pocisku. Praca koparki została wstrzymana do czasu sprawdzenia terenu.

Żołnierze z patrolu saperskiego sprawdzili plac budowy pod kątem ewentualnych kolejnych niewybuchów. Okazało się, że wykopany wcześniej granat moździerzowy z czasów II wojny światowej to jedyny znajdujący się tam niewybuch. Jego neutralizacją zajęli się saperzy z jednostki wojskowej w Chełmie.

Niewybuchy odnalezione podczas prac ziemnych w regionie (zdjęcia)

Niewybuchy odnalezione podczas prac ziemnych w regionie (zdjęcia)

(fot. Policja Puławy/Zamość)

Komentarze wyłączone

Z kraju