Wywieźli znajomego do lasu, skatowali, zgwałcili i zamordowali. Wszystko z powodu niewielkiego długu

Tak jak od początku podejrzewano, to porachunki były powodem zabójstwa 32-letniego Pawła T., którego zwłoki znaleziono pod lasem w miejscowości Dołha. Poszło o niewielką kwotę pieniędzy, jaką ofiara była winna swoim katom.

Trzy osoby usłyszały zarzuty w sprawie bestialskiego zabójstwa 32-letniego Pawła T. z Międzyrzeca Podlaskiego. Jak już informowaliśmy, zwłoki mężczyzny zostały znalezione przez przypadkowych spacerowiczów w lesie w pobliżu miejscowości Dołha w gminie Drelów. Już wstępne oględziny wykazały, że do zgonu mężczyzny musiały przyczynić się osoby trzecie. Ciało nosiło ślady pobicia, a nawet znęcania się.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wszczęli śledztwo w tej sprawie. Funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo – śledczej zabezpieczyli wszystkie ślady pozostawione na miejscu zdarzenia, z kolei kryminalni z Międzyrzeca Podlaskiego, Białej Podlaskiej oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, przystąpili do poszukiwania sprawców morderstwa.

Przesłuchani zostali okoliczni mieszkańcy, rodzina i znajomi ofiary, wykonano szereg czynności procesowych i operacyjnych, przeanalizowano napływające informacje o zdarzeniu, jak też zabezpieczono nagrania monitoringu. Pozwoliło to na wytypowanie czterech osób mogących mieć związek ze śmiercią 32-latka. Po ich zatrzymaniu i przesłuchaniu, troje z nich doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Radzyniu Podlaskim. Były to dwie kobiety i mężczyzna. Wszyscy są mieszkańcami Międzyrzeca Podlaskiego.

Po przeprowadzeniu z nimi czynności, w oparciu o posiadane dowody, prokurator przedstawił im zarzuty. 38-letnia Galina J. oraz 25-letni Michał W. odpowiedzą za dokonanie gwałtu i zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, zaś 31-letnia Natalia M. będzie odpowiadała za pomoc w zabójstwie i gwałcie, a także rejestrowanie znęcania się i gwałtu na Pawle T. Podejrzani złożyli wyjaśnienia, jak też przyznali się do winy, jedynie Michał W. częściowo potwierdził swoją winę. Jak twierdzi, nie brał udziału w gwałcie.

Jak ustaliliśmy, powodem zabójstwa była niewielka kwota pieniędzy, którą Paweł T. był winien swoim katom. Postanowili oni siłą zmusić dłużnika, do zwrotu gotówki. Ponieważ znali się, w nocy z soboty na niedzielę bez większego problemu wywabili go z domu, po czym używając przemocy wywieźli do lasu. Tam skrępowanego zaczęli katować. Liczne obrażenia ciała doprowadziły do śmierci 32-latka.

Sprawcy po usłyszeniu zarzutów zostali doprowadzeni do Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim, który na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Sprawcom grozi od 12 lat pozbawienia wolności do dożywocia włącznie.

 

(wideo – Puls Miasta)
2017-12-20 21:33:41

31 komentarzy

  1. Potrzebowali kasy na imprezę w klubie i skorzystanie z usług prostytutek. To byli studenci pracujący jako przedstawiciele handlowi, studiowali zaocznie i nagmninnie palili papierosy.

  2. OKO ZA OKO .

  3. Na szybie nice z nimi

  4. Dla takich zwyrolów tylko KS!!! I kosztami obciążyć rodziców,ze cos takiego wychowali….

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska