Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

Wysyp kolizji na ulicach Lublina. Od rana kilkanaście zdarzeń

Tak dużej ilości zdarzeń drogowych na terenie naszego regionu dawno już nie notowano. Tylko w Lublinie od rana doszło do kilkunastu kolizji.

Opady deszczu spowodowały, że jezdnie stały się mokre, przez co znacznie zwiększyła się droga hamowania. Przyzwyczajeni do suchego asfaltu kierowcy nie zawsze zachowywali większą niż zwykle, a więc bezpieczną w takich warunkach, odległość od poprzedzającego auta. Spowodowało to, że na terenie Lublina lawinowo zaczęło dochodzić do zdarzeń drogowych. Głównie były to najechania na tył poprzedzającego pojazdu.

Od godzin porannych doszło już do kilkunastu kolizji. Na al. Kraśnickiej w rejonie skrzyżowania z ul. Nałęczowską zderzyły się dwa pojazdy, na ulicy Związkowej, na skrzyżowaniu z ul. Choiny zderzył się mercedes z oplem. Z kolei na ul. Jana Pawła II w rejonie przejścia dla pieszych samochód ciężarowy najechał na tył samochodu osobowego, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Na ulicy Wrotkowskiej, na wysokości stacji paliw, zderzyły się kia z peugeotem. Do groźnie wyglądającego zderzenia dostawczego nissana z bmw doszło da ulicy Willowej na wysokości kościoła.W tym przypadku jedna osoba została przetransportowana do szpitala. Sytuacja była podobna do tej z ul. Jana Pawła II, gdyż samochód osobowy także zatrzymał się przed przejściem i został uderzony w tył przez większe auto.

Kawałek dalej na ul. Willowej zderzyły się samochód osobowy z autobusem a na ul. Kunickiego, na wysokości komisariatu dwa samochody osobowe, renault z oplem. Dwa pojazdy także zderzyły się na ulicy Mełgiewskiej. Do niegroźnych najechań na tył doszło także na ulicy Nałęczowskiej, w Konopnicy, na Drodze Męczenników Majdanka a także na ul. Turystycznej. W Bełżycach na ul. Lubelskiej na wysokości Komisariatu zderzyły się dwa samochody osobowe. Jedna osoba doznała niegroźnych obrażeń ciała. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po ulicach.

(fot, lublin112, nadesłane – Piotrek, Paweł – DZIĘKUJEMY!)
2015-05-13 10:55:05

13 komentarzy

 1. toż to sodoma i pomorek

  No to redaktorzy mają żniwa, nawet się nie rozdrabniają tylko w jednym niusie opisują. Dobrze że bez ofiar śmiertelnych są te wiadomości.

 2. To dzisiaj jakiś deszcz padał?

  • Padał. Resztki po układzie burzowym z nad Niemiec z zachodu na wschód się przemieszczały.

 3. Ciężarówka na Jana Pawła II spowodowała spory korek, a pogotowie do czego tam przyjechało? Chyba nikt nie ucierpiał? Tam powinna być kładka dla pieszych jak na Filaretów a nie co chwilę żółty ludź ze stopem wyskakuje na jezdnię jak Filip z konopii albo piesi czekają na możliwość przejścia przez wieki.

 4. Problemem nie był sam deszcz. Chodzi o to, że był za mały. Osady ze spalin i wycieków rozpuszczają się przy małych opadach (albo na początku deszczu) i wtedy jest najbardziej ślisko. Trzeba na to bardzo uważać, szczególnie po kilku słonecznych dniach bez opadów. Na takich rozwodnionych ropopochodnych substancjach jedzie się jak na lodzie. Jakby popadało dłużej i mocniej problemu by nie było.

 5. Na Jana Pawła jakiś kretyn zahamował do zera w miejscu mając za plecami ciężarówkę… no ludzie czy żaden głupi łeb nie potrafi myśleć że mając kloca za plecami trzeba hamować nieco rozważniej? Fakt że prawo stanowi że ten z tyłu ma uważać ale musimy przewidzieć równiez to że dany keirowca może po prostu się zagapić – to nie jest maszyna, a zwłaszcza jak to jest wielki TIR który ma inne hamulce niz osobówka. Tak więc przejaw „wielkoduszności” osobówki skończył się jak sie skończył. Ludzie myślcie troche

  • Czy ty jesteś idiota, czy tylko na to wygląda? Psie prawo kierocy zatrzymac sie przed przejsciem na ktorym jest pieszy i psie prawo tirowca panowac nad swoja jazdą szczególn ie w miescie. Ewidentna wina kierowcy Tira. To, ze wyzyskuja ich pracodawcy i zmuszaja do szybkiej jazdy to nie usprawiedliwienie, tak jak i w wojsku nie mozna mordowac na rozkaz.

   • Jeśli już szukamy idiotów, to właśnie cię znaleźliśmy. Rodzina ci wyryje na nagrobku „tu leży idiota co miał rację, ale ten z tyłu ważył 40 ton”. A jeśli przeżyjesz, to na pewno nie przeżyje twój samochód i będziesz jeździł komunikacją miejską nie narażając innych swoim „uprzejmym” ciśnięciem w heble przed każdym przejściem.

 6. sam bym dziś zrobił rewizję bagażnika pewnego francuskiego szrota… Ślisko było bo nie zmyło tego syfu z drogi. Ale japoński szerszeń i dobre gumy wygrały 🙂

 7. Witam, szukam autora filmiku dzisiejszej kolizji na willowej między BMW a busem Nissanem. Proszę o kontakt na maila [email protected] .

 8. Witam poszukuje ########### SPAM ###############

Z kraju

Polityka i społeczeństwo