Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wystawił na sprzedaż pompę wspomagania, stracił 7 tys. złotych

Mieszkańcy powiatu łukowskiego padli ofiarami oszustów. 28-latek, który oferował pompę wspomagania do hondy, stracił 7 tys. złotych. Pieniądze straciła również 43-latka, która „po okazyjnej cenie” chciała kupić telefon znanej marki.

Kilka dni temu 28-latek z gminy Serokomla w powiecie łukowskim chciał na popularnym portalu aukcyjnym sprzedać pompę wspomagania do samochodu marki Honda. Wczoraj otrzymał wiadomość od osoby zainteresowanej zakupem części. Kupujący przesłał też link umożliwiający „bezproblemową” realizację transakcji.

– Nieświadomy podstępu młody mężczyzna klikając w ten link został przekierowany na stronę, gdzie uzupełnił i przekazał niestety swoje dane. Na swoje nieszczęście przekazał też dane do logowania w aplikacji bankowej. W międzyczasie otrzymywał SMS-y z powiadomieniami bankowymi, wśród nich te, które wymagały autoryzacji. I tak zatwierdzając je, umożliwił oszustom wypłaty ze swojego konta. 28-latek chciał sprzedać pompę wspomagania za 250 złotych, a klikając w podesłany mu link umożliwił oszustom dostęp do swojego konta bankowego stracił siedem tysięcy złotych – informuje asp. szt. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Z kolei 43-latka straciła 850. Po okazyjnej cenie kobieta chciała w sieci kupić telefon. Kobieta korespondując ze sprzedającym ustaliła, że finalizując transakcję zrealizuje przelew na telefon.

– Niestety, gdy zainteresowana kupnem przelała pieniądze, kontakt ze sprzedającym urwał się, a jego konta na portalach społecznościowych zostały usunięte. Oczywiście iPhone nie dotarł do 43-latki – dodaje asp. szt. Marcin Józwik.

Sprawami obu oszustw zajmują się łukowscy policjanci.

8 komentarzy

 1. Chciał sprzedać pompę wspomagania za 250 złotych, zdecydowanie za drogo, taka pompa jak na fotce to jakieś 5-70 peelenów.
  Został ukarany za zdzierstwo na złomie.

 2. hahahahahaha to już powiatowa epidemia głupoty

 3. Znowu sprzedaż jakiegoś badziewka i link do płatności🤣🤣🤣🤣🤣

 4. 28 lat , to po gimnazjum takie ciemne

 5. Śmieją się ci co nigdy nic nie stracili bo nie śmierdzą groszem.

  • Ale przecież jak nawet śmierdzą groszem to też mogą się śmiać.
   Posiadanie pieniędzy nie powoduje utraty dobrego humoru, a jak twierdzą najmądrzejsi. bo amerykańscy naukowcy: „śmiech to zdrowie”.
   A co bardziej mądrzy z nich dodają: „żadne pieniądze nie śmierdzą” (nawet te tzw. brudne)

 6. sprzedam pompę do mózgu mało używana xD

Dodaj komentarz