690 680 960

Wystawiał fałszywe mandaty. Dostał półtora roku więzienia

Na rok i sześć miesięcy więzienia został przez sąd skazany mężczyzna, który podawał się za pracownika PKS-u i wystawiał fałszywe mandaty za palenie.

Mężczyzna został zatrzymany przez policję w lutym ubiegłego roku. Prowadził on swoją działalność na terenie Dworca Głównego PKS przy al. Tysiąclecia w Lublinie oraz w jego okolicach. Gdy zauważył że ktoś z przechodniów pali papierosa w miejscu publicznym, podchodził do niego i przedstawiając się za pracownika PKS-u informował o popełnieniu wykroczenia i proponował mandat w kwocie 500 złotych zastrzegając, że jeśli zapłaci na miejscu, grzywna zmaleje do 100 złotych. By uwiarygodnić swoją osobę pokazywał legitymację, jednak robił to w taki sposób, by nikt z osób przez niego zaczepionych nie zdołał zapoznać się z jej treścią. Okazało się, że była to nieważna plakietka upoważniająca do kontroli biletów w PKS-ie w Słupsku. Dodatkowo osobom które przekazały mu pieniądze, wystawiał blankiet dowodu wpłaty, który to okazał się kopią odcinka do wpłaty mandatu za brak biletu, który sam kiedyś otrzymał w pociągu.

Fałszywego pracownika PKS-u pogrążyła dociekliwa kobieta, która po tym jak wręczyła mu gotówkę, zaczęła się zastanawiać, czy takie opłaty egzekwowane przez pracowników spółki przewozowej a nie funkcjonariuszy są legalne. Gdy się dowiedziała, że nie jest to zgodne z prawem i nikt z pracowników PKS-u nie dokonuje takich kontroli, udała się prosto na komisariat policji. Funkcjonariusze po kilku dniach zatrzymali mężczyznę, którym okazał się 50-letni Krzysztof M., mieszkaniec Lublina. Przyznał się do oszustwa i trafił do aresztu. Wyjaśnił także, iż ten proceder wykonywał od kwietnia 2012 roku.

Jak ustalili mundurowi, oskarżony oszukał w ten sposób ponad 30 osób w różnym wieku, a ponad połowa z nich zdecydowała się na zapłacenie gotówki. Oszacowano, że łączna kwota jaką uzyskał w wyniku swojego postępowania była nie mniejsza niż 1500 złotych. Sąd rejonowy w Lublinie skazał mężczyznę na rok i sześć miesięcy bezwzględnego więzienia a także zapłacenie 500 złotych grzywny. Dodatkowo ma on oddać poszkodowanym przez niego osobom pieniądze które wyłudził.

(fot. lublin112)
2014-01-16 17:43:30

3 komentarze

  1. Sąd rejonowy w Lublinie skazał mężczyznę na rok i sześć miesięcy bezwzględnego więzienia a także na Sąd skazał go na karę więzienia bez zawieszenie. zapłacenie 500 złotych grzywny. hmmm czegoś tu nie rozumiem. ctr+c ctr+v???

  2. Widocznie nie miał na adwokata. Teraz dla równowagi jakiemuś bandycie dadzą wyrok w zawieszeniu. Nb. głupota winna być karana, nawet fałszywymi mandatami. Przecież na pewno nikt mądry mu nie zapłacił.

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…