690 680 960

Wysokie mandaty za przekroczenie prędkości oraz kolizję

Wczoraj na drogach powiatu krasnostawskiego policjanci ukarali jednego z kierowców mandatem w wysokości 2000 zł za przekroczenie prędkości. Kolejny zaś kierowca otrzymał 1500 zł za spowodowanie kolizji.

68 komentarzy

 1. to ma być KARA a nie wizyta po bułki

  • Owszem. Ale kara współmierna do winy. Dlatego szanuję zdanie próbującego mnie karać policmajstra, ale jednak udam się po sprawiedliwszy osąd w inne miejsce. 😉

   • bez jaj – policjant ma tylko wyegzekwować ustalone z góry stawki – możesz tylko powiększyć koszty

    • Tak uważasz? To wyobraź sobie, że zostałeś upolowany na 81 km/h. Propozycja 800 + 6 pkt. + „morderca recydywista” przy ponownym upolowaniu na 81 km/h dostaje już 1600 zł.
     Naprawdę uważasz, że w urządzeniach pomiarowych nie występuje tolerancja pomiaru np. +/- 1 km/h, która w przytoczonym przypadku zupełnie zmienia perspektywę i danina już spada do 400 zł + 4 pkt. + brak możliwości zostania „recydywistą”.
     Naprawdę tak trudno sobie wyobrazić sytuację, że „pan władza” SPECJALNIE będzie generowała zyski dla budżetu wykładniczo?

    • Tak uważasz? To wyobraź sobie, że zostałeś upolowany na 81 km/h. Propozycja 800 + 6 pkt. + w przyszłości „mor.erca re.ydywista” przy ponownym upolowaniu na 81 km/h dostaje już 1600 zł.
     Naprawdę uważasz, że w urządzeniach pomiarowych nie występuje tolerancja pomiaru np. +/- 1 km/h, która w przytoczonym przypadku zupełnie zmienia perspektywę i danina już spada do 400 zł + 4 pkt. + brak możliwości zostania „recydywistą”.
     Naprawdę tak trudno sobie wyobrazić sytuację, że „pan władza” SPECJALNIE będzie generowała zyski dla budżetu wykładniczo?

  • Kara za roztrzaskanie komuś auta (bez osób poszkodowanych ) jest taka sama jak za zarysowanie zderzaka na oblodzonej drodze. Ma to mało wspólnego ze sprawiedliwością…

   • a gdzie w polsce masz sprawiedliwość że tak zapytam? zabierają ci 18-19 lub 32% zarobku bo trzeba się dzielić z dziadami co nic nie robią, dodatkowo jeżeli pracujesz lub masz firmę w sklepie oprócz „podatku od pracy” zabiorą ci kolejne 23% jeżeli kupujesz cokolwiek innego niż spożywka, czyli jak chcesz pracować z 1000 zarobionego 420 zł musisz oddac dziadom i bezrobociuchom.
    w polsce na obecny stan mamy 1360 karetek i ponad 22000 radiowozów, i ponad 5k rzadowych aut włączajac GDDKiA, to jest sprawiedliwość? a potem płaczą rodziny bo nie przyjechała karetka. Karetek nie ma są po 3 na powiat z czego 2 ganiają z COVIDIANAMI, mimo że każdy płaci podatki na służbe zdrowia.
    jedziesz w zabudowanym 70 za toba radiowóz masz mandat, jedziesz 90 w zabudowanym za radiowozem no to szybciej będziesz w domu kolesi się nie rusza mimo że to oni mają dawać przykład bezpieczenstwa.
    o cenach nie będe wspominał bo chleb przez ostatni rok poszedł ponad złotówke do góry.
    rządowe auta spychają auta z drogi bo wiozą pisiorów nic się nie dzieje mają prawo, zwykły kowalski zaczepi auto zbije kierunek za 40 zł i ma 1500 mandatu, witamy w PISLANDIi.
    SAM osobiście już mam kamerke w aucie, i jak tylko radiowóz popełni wykroczenie jest zgłoszony, [***] trzeba zwalczać w zarodku, nie wspominam już że większość wykroczeń rejestrowanych przez psów jest tak samo obciążająca psy. sytuacja z przed tygodnia, jadąc w zabudowanym gdzie nie było żadnych budynków, wyprzedziłem busa przed zabudowanym i zacząłem zwalniać miałem około 65, przy czym nieoznakowana beemka jadać z busem zaczęła wyprzedzać busa w zabudowanym, mimo że bus też miał koło 65 jechał tym busem znajomy, czyli oni mieli w zabudowanym co najmniej 80, i co kontrola bo ja jechałem 65, no serio bezpiecznie, kolejna sytuacja psy z krasnego jadać kijanka nowa zaczęli poganiać gościa długimi( co samo w sobie jest wykroczeniem) zaczął zwalniać ale oni nie wyprzedzali tylko jechali za nimi go poganiali, to się zdenerwował dodał gazu i mandat, tak działa polska PIESLICJA, oni maja z bezpieczeństwem tyle wspólnego co prostytutka z cnotą. ale spokojnie ani ja nie zapłaciłem mandatu ani znajomy nie stracił prawka sprawa jest w sądzie o przekroczenie uprawnień i złamanie przepisów przez policjanta kierującego i o odstąpienie od interwencji mimo widocznego przekroczenia przepisów dla kolegi pana kierującego. PSY TRZEBA ZWALCZAĆ ZAKAŁY SPOŁECZEŃSTWA.

    • Trafione w samo sedno – kilka dni temu stała beemka w Koloni Siedliszczki przy DK17..wyjechali i jadąc w strone Piask przy samym BP zwolnili do 70 gdzie jest podwójna ciągła i tak się wlekli całą drogę aby ich ktoś wyprzedził – chore psy.

 2. Kroić wiejskich gamoni

 3. to się dopiero zacznie dziać

  Kolejny krok pisiorów to konfiskata pojazdów-już się przymierzają
  Sanescobar w pełnym rozkwicie

 4. Piso matołom nie żal 700zgonów dzień/-5 tys./tydzień Covid
  Walą tylko po kasę od kierowców już się zaczął nowy ład, jeszcze niech dokończą S19 i wypier….. ć!
  Były już wyborca

 5. pomyślcie ile kosztują wyjazdy policji do byle stłuczki – w większych miastach czasami trzeba czekać kilka godzin na przyjazd. Moim zdaniem to jest właśnie powód wysokiej stawki za stłuczkę, żeby ludzie pisali oświadczenia i nie zawracali d… poważniejszymi zadaniami np. łapaniem pijaka. A tak musi pisać stertę kwitów, bo nam się nie chce

  • Gdyby ubezpieczalnie honorowały oświadczenia, nie byłoby potrzeby wzywania policji.
   Czyli dzielnie walczymy z problemem, który sami stworzyliśmy?

   • podaj jakie to firmy nie honorują oświadczeń – tylko bez ściemy. Może kręcą z wysokością odszkodowania ale żaden znajomy nie miał problemu z oświadczeniem. ( Moje przypadki były z policją: 1 kolizja z ukraińcem a 2 ucieczka sprawcy tzn widział co zrobił ale dawał 50zł i sobie pojechał)

    • Oczywiście masz rację. „Honorowały oświadczenia” w znaczeniu prawidłowości opisu uszkodzeń. Notatka od policji jest dokumentem, który trudniej podważyć. A co do oczekiwania na przyjazd patrolu.
     Naprawdę myślisz, że podniesienie mandatów coś zmieni i ludzie przestaną wzywać policję? Czy może od tego ściągniętego haraczu przybędzie patroli na ulicach? Jak jest tak źle w RD, to dlaczego tak wszyscy się tam pchają? 😉

 6. H.W.D.P i tyle w temacie

 7. Cała Polska przeciw PIS i PO

  Szkoda ze Niemcy nie wygrali 2 wojny I nie przejęli tego zas… kraju, wolał bym być Niemcem bo przynajmniej policja by mi służyła. Zarabiał bym jak człowiek I nie rządzili by krajem bezmi zgi z pisu.

  • To won z Polski szumowino.

  • I tak i nie.
   Niby poziom życia lepszy, ale pełno „wybuchowych” imigrantów. Kilka pokoleń i w Niemczech, Francji, Belgi, Holandii, GB, Szwecji będzie obowiązywał kalifat.

  • Uśmiech ciśnie mi się na usta. Obyś niedługo nie musiał w szybkim tempie uczyć się cyrylicy… Przecież Lublin miał trafić pod wpływy „czerwonych”.

  • no to wyp… tylko szybko smrodzie ponury

  • Pamiętaj, że Niemcy byli agresorem. Źle się czujesz w Naszym kraju? Zawsze możesz wyjechać i zostać „niemcem”. Nic trudnego. Będzie Ci służył czekoladowy ” niemiec”.

 8. Jaja w majonezie

  Jest Schengen jedź w cholerę do Niemiec i tam siedź i nie wracaj tylko .

 9. Żaden z Was debile nie zwrócił uwagi na fakt, że taki mandat ( w tej wysokości ) miał być po kolizji, w której ktoś ucierpiał, a tu napisane jak byk, że nikt nie odniósł obrażeń. Więc ku.wa o co chodzi z tą kwotą? Milicjantów po.ebało czy co?

 10. 1500 zł miało być za stłuczkę, w której ktoś ucierpiał, a tu jest napisane jak byk, że nikt nie odniósł obrażeń. Więc skąd ta kwota? Nadinterpretacja przepisów przez policjanta? (Piszę drugi raz, bo cenzura mnie odrzuciła )

  • wynika to z tego że 1000zł + przyczyna kolizji. w tym przypadku nieustapienie pierwszeństwa i wychodzi 1500zl.

Kursy walut

 • USD 4.4827zł -0.63%
 • GBP 5.4185zł -0.57%
 • EUR 4.6835zł -0.1%
 • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi