Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wyrzuciła psa w worku do rzeki. Usłyszała zarzuty

Wczoraj pisaliśmy o bulwersującej sprawie, dotyczącej wyrzucenia psa w worku do rzeki. Policjanci zatrzymali sprawczynię tego czynu. Kobieta usłyszała zarzuty.

W poniedziałek przed godziną 17 w miejscowości Borowica w gminie Łopiennik Górny, jedna z mieszkanek tej miejscowości, jadąc wraz z córką, zauważył w pobliżu mostu kobietę. Szłą ona z psem niosąc w ręku worek z tworzywa sztucznego.

– Po chwili kobieta włożyła swojego psa do worka i próbowała zawiązać. Gdy jadące samochodem kobiety zawróciły to właścicielka psa stała przy rzece i patrzyła na wodę, ale nie było już widać worka. Następnie zaczęła biec drogą w stroną miejscowości Łopiennik Dolny – relacjonuje zdarzenie podkom. Piotr Wasilewski z krasnostawskiej Policji.

Kobiety wysiadły z pojazdu i pobiegły nad rzekę, tam w wodzie zobaczyły worek. Ten sam, do którego widziana wcześniej kobieta wkładała psa.

– Wspólnymi siłami wyciągnęły go z wody. W worku był pies i cegła. Zwierzę nie oddychało, więc kobiety udzieliły mu pomocy i zawiozły do lekarza weterynarii. Tam została, udzielona fachowa pomoc – dodaje podkom. Piotr Wasilewski.

Policjanci zatrzymali sprawczynię tego czynu. To 31-letnia mieszkanka gminy Łopiennik Górny.

– Kobieta usłyszała już zarzuty. Przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia podkom. Piotr Wasilewski.

2017-11-22 17:25:40
(fot. Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt – Sekcja Krasnystaw)

32 komentarze

  1. Mocniej karać i nagłaśniać ! Ma to być przestroga dla innych coby mniej tego procederu było. Im będzie głośniej tym mniej zwierzątek zginie. Prostym ludziom należy się prosty przekaz. Burek na łańcuchu nie jest już tylko sygnalizatorem przed łobcymi, cyganami, komornikiem czy dobrodziejami z garnkami za 3000zł. Burka już nie można bić bo się idzie do pudła i się siedzi z cyganami, dobrodziejami i innymi gentelmenami ( złych komorników to się tam niestety tak szybko nie doczekamy 🙁

Z kraju