Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wyprzedził pojazd zatrzymujący się przed przejściem dla pieszych. Dostał 500 zł mandatu i punkty karne (wideo)

Posiada prawo jazdy od niespełna 3 miesięcy, a już na swoim koncie ma 10 punktów karny i mandat w kwocie 500 zł. Wszystko za to, że wyprzedził pojazd przed przejściem dla pieszych.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem na jednej z ulic Krasnegostawu. Kierowca pojazdu marki Renault, wyprzedził pojazd, którego kierowca zatrzymywał się przed przejściem dla pieszych.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu. Jeden z przechodniów widząc to wykroczenie zapamiętał numery rejestracyjne pirata drogowego.

Tego samego dnia mundurowi odnaleźli kierowcę renaulta i ukarali go mandatem w wysokości 500 złotych oraz 10 punktami karnymi. Jak się okazało, 21-latek posiada prawo jazdy od niespełna 3 miesięcy, zaś auto dopiero co zakupił.

Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, iż zapomniał, że w tym miejscu jest przejście dla pieszych.

(fot. wideo Policja Krasnystaw)

20 komentarzy

 1. 500PLN + kilka punktów karnych powinno być za niezatrzymanie się na zielonej strzałce, czy za jazdę rowerem po chodniku.
  Za wyprzedzanie na PdP powinno być 5000PLN grzywny i odebranie PJ na kilka lat.
  To, że swoim manewrem nie doprowadził do wypadku to zasługa przypadku albo ostrożności pozostałych uczestników ruchu drogowego. Gdyby karać za spowodowanie groźby wypadku, to do prawdziwych wypadków by dochodziło wielokrotnie rzadziej.

  • Za szybko się przesiadają z przed komputera za kierownice
   Powinno być coś pomiędzy
   Miesięczny wolontariat na ojomie w hospicjum i w kostnicy – może młody człowiek by miał wtedy więcej poszanowania dla życia swojego i innych.

 2. Co w tym nadzwyczajnego że aż artykuł napisali.

  • Jak się nie ma prawa jazdy, to w sumie nic 🙂

  • Też za bardzo nie wiem dlaczego napisali. Sytuacja jakich tysiące codziennie w Lublinie. Co zdumiewające to może to, że to pierwsza osoba ukarana w lubelskim za takie wykroczenie.

   Komentarz dla analfabetów drogowych. Żeby doszło do wyprzedzania wcale nie musi dojść do zmiany pasa rychu, ani tym bardziej do wjechania na pas w przeciwnym kierunku (jak na tym filmie).

 3. Mariusz Tatary 2

  Jeden uprzejmy baran hamuje z piskiem opon przy fatalnych warunkach atmosferycznych na oblodzonej jedni, a tymczasem piesi LEZĄ przez przez przejście jak święte krowy.
  Wszystko się dobrze skończyło tylko dlatego, że przytomny kierowca zdołał wyminąć ofermy na drodze. Inaczej by się się to skończyło, gdyby kierowca patrzył w smartphona.

 4. Mariusz Tatary 2

  Przejście dla pieszych to nie makdrajw, żeby się zatrzymywać na środku ulicy bez powodu. Święta Krowa zanim WLEZIE na jednię powinna podnieść rękę i uzyskać zgodę na wejście od wszystkich kierowców, a nie tylko od tych „życzliwych”.

 5. Sytuacja dzisiaj z Lublina , przejście na ul. Zana tuż przy al. Kraśnickiej godz 12.38. Czerwone, stoję ok 1,5m od krawędzi jezdni obok mnie 3 lub 4 chłopców w wieku ok. 10 lat i jeszcze chyba 2 osoby. Zapala się zielone robie krok do przodu i w tym momencie dosłownie
  OCIERA MI SIĘ O NOS AUTOBUS PRZEGUBOWY LINI 42 KTÓRY Z PEŁNĄ PRĘDKOŚCIĄ PRZEJECHAŁ PRZEZ PRZEJŚCIE, KRÓTKO OSTRZYŻONY IDIOTA , KTÓRY GO PROWADZIŁ PRZEJECHAŁ PRAWIE CAŁYM AUTOBUSEM PATRZĄC W LEWO. CUD ŻE NIKOGO NIE POTRĄCIŁ !!! MIAŁ ZIELONĄ STRZAŁKĘ I BYŁ ZOBOWIĄZANY DOI ZATRZYMANIA SIĘ!
  Monitoring na skrzyżowaniu jest podobnie jak w autobusie /chyba że ten drugi cudownie 'zaginie’ — więc można sprawdzić a bałwana kierującego na ponowny egzamin!!!!

 6. Bardziej karygodne powinno być wyznaczanie przejść w takich miejscach. Zwłaszcza że takich ludzi musimy utrzymywać z podatków.

 7. Mariusz tatary 2 baran to ty sam jesteś i nie masz zielonego pojęcia o niczym.Zahamuj z piskiem opon na oblodzonej jezdni,chyba sam nie wiesz co piszesz.Ty naprawdę jesteś taki d….czy tylko udajesz???
  Twoje i frania durne komentarze powinny być blokowane!!!Dziękuję

 8. Tak samo ukarany powinien być uprzejmy idiota który zatrzymał się przed przejściem bez uzasadnienia. Piesi nie znajdowali się na przejściu tylko na chodniku, więc nie mieli pierwszeństwa,

  • Zgadza się, takie mamy przepisy.

   • W takich sytuacjach, jak mi się jakiś idiota zatrzyma do się odwracam i odchodzę od pasów. Idiota wychodzi wtedy na idiotę. Czyli prawidłowo.

 9. Donosiciele są wszedzie . Co za sfrustrowany człowiek to musi być że leci na policję z takimi rzeczami . Albo niedoszły policjant

  • dendrolog antropolog

   Może ktoś na niego doniesie (chętnie bym to zrobił) i zrozumie.

  • To co piszesz świadczy o tym żeś taki sam sort jak ten ukarany. Brawo dla pieszego że nie odpuścił gnojkowi. Bierzmy z niego przykład, stop brawurze na drogach. Drogi są dodatkiem do miasta do ludzi krórzy w nim żyją, tymczasem niektórym na drodze wydaje się że mają więcej praw niż inni, bardzo dobrze nos utarty smarkacza.