Wyprzedził na przejściu dla pieszych nieoznakowany radiowóz. W pojeździe miał narkotyki

Bialscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę opla, który wyprzedził pojazd na przejściu dla pieszych. Mężczyzna miał w pojeździe narkotyki, została od niego pobrana krew do badań.

W sobotę wieczorem bialscy policjanci na jednej z ulic Białej Podlaskiej zauważyli jadącego z dużą prędkością opla. W pewnym momencie kierujący wyprzedził nieoznakowany radiowóz. Mężczyzna wykonał ten manewr na przejściu dla pieszych.

Mundurowi niezwłocznie ruszyli za „amatorem szybkiej jazdy” i na ul. Orzechowej zatrzymali auto. W pojeździe za kierownicą siedział 30-latek z Białek Podlaskiej. Mężczyzna dziwnie się zachowywał, co mogło wskazywać na działanie alkoholu lub środków odurzających. W trakcie prowadzonych czynności od mężczyzny pobrana została krew do badań na zawartość narkotyków w jego organizmie.

Co więcej, w pojeździe policjanci znaleźli zawiniątka z amfetaminą i marihuaną. Dodatkowo, w miejscu zamieszkania mężczyzny, funkcjonariusze zabezpieczyli tabletki, które w swoim składzie zawierają pochodne opiatów. Pełny skład substancji zostanie określony podczas badań laboratoryjnych.

30-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Usłyszał już zarzuty, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za popełnione wykroczenie.

(fot. Policja Biała Podlaska)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. To chyba pierwszy w województwie przypadek zamandatowania za wyprzedzanie na PdP. Wyprzedzający tłumaczył się, że nie wyprzedzał, bo jechał ciągle swoim pasem.

 2. To może być ostatni tak niski mandat w karierze tego „tfu” pseudo-kierowcy.

 3. Baran się tłumaczył, że musiał tak pędzić, bo Ci z tyłu go poganiali światłami drogowymi, a lewy pas to nie kółko różańcowe. Czyli sfrajerzył donosząc na kierowców jadących za nim.

 4. Tyle razy pisałem, że zwężka do jednego pasa ruchu rozwiązuje problem wyprzedzania na PdP. Mało tego – problem omijania także eliminuje. Oraz jeszcze problem tych, którzy widząc 2 lub więcej pasów ruchu – nie potrafią zrozumieć, że dodatkowy pas nie podnosi prędkości dopuszczalnej. Takim drogowym sierotom kończący się pas – powinien podpowiadać: „halo!, 2 pasy się skończyły – obowiązuje 50-tka”.

 5. Franio, nie zechciał by pisać artykułów pod artykułami bo my niedorozwinięty tłum nie bardzo rozumiemy co to jest przejście dla pieszych …. ogólnie to wszyscy kierowcy złoża prawo jazdy na komisariacie bo jesteśmy nie gotowi do tak odpowiedzialnej rzeczy jak poruszanie się samochodem. Amen.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8359zł 1.04%
  • GBP 4.9195zł 0.89%
  • EUR 4.5055zł 0.57%
  • CHF 4.1902zł 0.82%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki