Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wyprzedzał ciężarówkę, czołowo zderzył się z motocyklem. Nie żyje jedna osoba (zdjęcia)

Wczoraj po południu na drodze wojewódzkiej nr 812 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Po zderzeniu pojazdu osobowego z motocyklem dwie osoby trafiły do szpitala. Niestety kierujący jednośladem w zmarł w wyniku doznanych obrażeń.

Do wypadku doszło w poniedziałek po godzinie 16 na drodze wojewódzkiej nr 812 na trasie Włodawa – Chełm. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że na wysokości miejscowości Żłobek w powiecie włodawskim, pojazd osobowy zderzył się z motocyklem.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że w rejonie skrzyżowania do miejscowości Żłobek doszło do wypadku drogowego z udziałem motocykla i samochodu osobowego marki Ford. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym, 56-letni mieszkaniec Włodawy jadąc w kierunku Włodawy rozpoczął manewr wyprzedzania jadącego przed nim samochodu ciężarowego. W trakcie wykonywania tego manewru ford czołowo zderzył się z motocyklem marki Suzuki, kierowanym przez 57-letniego mieszkańca gminy Sawin.

W wyniku zderzenia do szpitala trafił kierujący motocyklem oraz 49-letni pasażer. Obaj mężczyźni doznali rozległych obrażeń ciała. Kierujący motocyklem zmarł w wyniku doznanych obrażeń. Pasażer w ciężkim stanie przebywa w szpitalu.

Jak ustalili policjanci, kierujący fordem był zobowiązany do prowadzenia pojazdu z wykorzystaniem okularów – tego dnia ich nie założył. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że był trzeźwy. Mężczyzna został zatrzymany, a w związku ze spowodowaniem przez niego wypadku drogowego policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania.

Dziś o dalszym losie mężczyzny zdecyduje prokurator. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym zgodnie z kodeksem karnym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Wyprzedzał ciężarówkę, czołowo zderzył się z motocyklem. Nie żyje jedna osoba (zdjęcia)

(fot. Policja Włodawa)

35 komentarzy

  1. Bywam kilka razy w poradni okulistycznej. Widzę tam ślepych ludzi , którzy przyjeżdżają samochodem. Nie ma na takich bata? Lekarz nie ma obowiązku zgłosić tego gdzieś?

  2. Chyba głupek Franek nie wziął dzisiaj leków, bo strasznie się uaktywnił.

  3. Krzysztof,, Ochota,,

    Tak, to prawda. Franio jest może dzisiaj w lekko podwyższonych emocjach, ale jednak Franiowi należy przyznać 90 procent racji. Dlaczego ma tracić życie prawidłowo jadący motocyklista, którego pośrenio nie chroni prawie nic podczas zderzenia nawet z samochodem osobowym. Może warto wywalczyć przepisy zachowania szczególnej ostrożności w przypadku pojawienia się motocyklistów itp. Jednośladów.

  4. Ślepa pierdoła zamordowała człowieka i tyle w temacie.

  5. Niestety ranny umarł też

  6. Zabił 2 osoby bo zachciało mu się wyprzedzać. Powinien dostać maksymalny wyrok.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo