690 680 960

Kolejne protesty w naszym regionie. Po południu lepiej omijać centrum Lublina

Nie ustają protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Na wtorek zaplanowano kolejne z nich m.in. w Lublinie i Zamościu. Do tego protestować będą restauratorzy.

Na wtorek w województwie lubelskim zaplanowanie zostały kolejne protesty. Pierwszy z nich rozpocznie się już w południe w Lublinie. Przed budynkiem Urzędu Wojewódzkiego zbiorą się restauratorzy i pracownicy gastronomii. Jak nam wyjaśniano, postanowili oni połączyć siły, gdyż nadszedł moment, w którym muszą wspólnie stanąć w obronie swoich praw i interesów. Zamierzają nie siedzieć dłużej cicho tylko pokazać swój sprzeciw dla obecnej sytuacji w jakiej znalazła się branża gastronomiczna, przez jak wskazują, nieprzemyślane decyzję rządu. Zaznaczono nam, że sam protest ma być pokojowy. Uczestnicy chcą złożyć na ręce wojewody przeznaczone dla premiera petycje z żądaniami.

O ile ta manifestacja ma nie powodować utrudnień w ruchu, tak gorzej będzie o godzinie 15:30. Wtedy to ma się odbyć kolejna pikieta w ramach Strajku Kobiet. Tym razem uczestnicy protestujący po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia przepisów aborcyjnych, zbiorą się w rejonie ul. Sowińskiego. Następnie zamierzają chodzić po przejściu dla pieszych obok kładki w rejonie skrzyżowania z ul. Radziszewskiego. Pojazdy mają być przepuszczane co kilkanaście minut. Na bieżąco przejazd będą miały umożliwiony jedynie służby ratunkowe.

Z kolei na godzinę 17:00 Strajk Kobiet został zaplanowany w Zamościu. Jak wyjaśniają organizatorzy, będzie to spontaniczne wydarzenie mające na celu ukazywać nieprzemijającą złość spowodowaną decyzja Trybunału Konstytucyjnego. Protest ma się odbyć przed budynkiem Sądu Okręgowego na rogu ulic Wyszyńskiego i Zamoyskiego. W tym przypadku nie są spodziewane żadne utrudnienia w ruchu.

(fot. lublin112)

112 komentarzy

  1. Kiedy w końcu zrobią porządek z tymi pseudo kobietami

  2. Niedowiary, że te dzieci mają tyle wolnego od szkoły.

  3. 99% komentujących tutaj nie zasługuje na to, aby mieszkać w Lublinie. 🙂 Jeśli nie potraficie dostosować swojej mentalności do życia w cywilizacji, to won z powrotem do Kraśnika, czy skąd tam sie za chlebem przywlekliście 🙂 to jest cywilizowane otwarte miasto, nie chcemy tu takich jak wy.

  4. czy nie ma w Polsce na to prawa, że blokują ruch? raczej nie jest to coś na tyle poważnego i potrzebnego polskiemu społeczeństwu, żeby tłumaczyło zakłócanie porządku i ładu i gwałciło prawa np. uczetników ruchu drogowego. Ludzie powinni chyba zacząć rozjeżdżac te idiotki, tak jak w Rosji i będą protestować gdzie indziej, niech sobie chodzą po chodnikach, parkach itp. ale bez łamania prawa

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jarmark Królewski pod hasłem: Orzech laskowy w kuchni dworskiej
Międzysołecki Festyn Dożynkowy w Żdanowie
„Weekend z historią” – warsztaty historyczno-kulturowe
Wyścig „na byle czym” i wiele więcej, czyli niedziela nad zalewem
Dożynki gminy Tomaszów Lubelski. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Shantel