Wypadek na przejściu dla pieszych. Mężczyzna trafił do szpitala (zdjęcia)

W poniedziałek przed południem w Zamościu doszło do wypadku na przejściu dla pieszych. Kierujący renaultem wjechał w mężczyznę przechodzącego po pasach.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 10:30 na przejściu dla pieszych na ul. Legionów, w rejonie skrzyżowania z ul. Kilińskiego. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny przez pojazd osobowy.

Policjanci ustalili wstępnie, że 36-letni mieszkaniec Zamościa kierując pojazdem marki Renault potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych mężczyznę. Pieszy w chwili zdarzenia przeprowadzał rower. Kierowca pojazdu poruszał się w kierunku Lublina. Pieszy zaś przeszedł już przez jedną cześć jezdni, wysepkę oraz pas jezdni do skrętu w lewo, gdzie stały pojazdy oczekując na możliwość zjazdu w ul. Kilińskiego i został potrącony na prawym pasie.

57-letni mieszkaniec Zamościa został przewieziony do szpitala. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że zarówno pieszy, jak i kierujący renault byli trzeźwi. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

(fot. Policja Zamość)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. Widać kierowcy „przejeli” się tymi nowymi przepisami ,które mają byc wkrótce wprowadzone .Wedlug mnie tu nie potrzebne żadne nowe przepisy ,tylko egzekwowanie tych kótre są i surowe kary za takie potrącenia na przejsciach .Na tyle surowe żeby ” zabolalo ” to wtedy mozna liczyć na jakieś efekty ,bo w tej chwili to efekótw zero ,bo i kary śmieszne .Np 2 tys mandatu i zatrzymanie uprawnień na 3 mce

  • Nie można na podstawie pojedynczych zdarzeń oceniać skuteczności nowych/przyszłych przepisów w kwestii poprawy bezpieczeństwa. Do tego potrzeba bardziej lat niż miesięcy statystyk/analiz, ale:
   -Po pierwsze – jeszcze one nie zostały wprowadzone.
   -Po drugie – obstawiam, że za obecnych populistów one nie zostaną jednak wprowadzone. Niemal każdy jeździ samochodem (co prawda jeszcze więcej osób porusza się pieszo – choćby po to, żeby dojść do samochodu) i dlatego ze słupków poparcia pseudo-kato-socjalistom wyszło, że na tym poparcia nie zrobią.

   • Obecnie, szczególnie na wsiach, dzieci suwerena wcześniej uczą się jeździć audicą z pijanym starym niż na rowerze.

 2. Mężczyzna trafił do szpitala – miał szczęście w nieszczęściu, że nie do grabarza…
  I uważajta mi na tych przejściach, żeby sie tam kto nie znalazł !!!

 3. Czym jechał szanowna redakcjo?

 4. Nie widział go bo był mały i schował się za rowerem …..a u niego ze wzrokiem już coś nie tak….

 5. Krzysztof,, Ochota,,

  Po nowych przepisach przez pierwsze 2 lub 3 lata, zabitych zostanie dużo więcej pieszych niż statystycznie było do tej pory. Po upływie tych lat dotrze do pieszych, że pierwszeństwo nie ratuje życia. Jesteśmy pieeszymi i jednocześnie za chwilę kierowcami. Domagamy się bezpiecznych przejść.

  • kierowcami ? marzenia

  • Przestrzeganie przepisów zwłaszcza w kwestii ograniczeń prędkości przez kierowców uczyni przejścia bezpiecznymi. Jesli kierowca jedzie do 50/ godz a dodatkowo zwolni przed przejściem bo taki zapis w nowych przepisach ma być to z pewnoscią wpłynie to na bezpieczeństwo pieszych. Zanim znowu ktoś z was zacznie pisać o przestrzeganiu przepisów przez pieszych to WY kierowcy pokazcie ze ich przestrzegacie. Piesi giną głównie z powodu nadmiernej predkości samochodów. Kropka

   • Piesi giną z własnej głupoty bo są pewni że jak jest przejście to każdy w momencie się zatrzyma, większość wynika z niedouczenia praw fizyki, telefonu przed oczami lub kapturem i słuchawkami. nawet przy 50 na godzinę jak „wleziesz” pod koła auta to nie masz szans, nie wymyślili tego durnego przepisy to ile mniej wypadków było jak teraz. czego ty nie rozumiesz prosty człowieku że to ty czy inny przechodzień jest narażony na uszczerbek na zdrowiu, kierowca jedynie na szok. i czy serio te 3 czy 4 sekundy które musiałbyś poczekać czy nawet minuta jest warta tego żeby potem cierpieć w szpitalu lub żeby rodzina płakała na cmentarzu?? nie wydaje mi się. i to nie jest tak że ja twierdzę że to wina tylko pieszych, bo tak nie jest, ale to gównie wy ponosicie szkody zdrowotne na pierwszeństwie na przejściach, niestety nasi rządzący „czytają tylko nagłówki” czyli tak w Niemczech jest pierwszeństwo na przejściach ale nie doczytali że w centrach miast gdzie stoją ograniczenia do 30, lub gdy piesi naciśnie przycisk który zatrzyma mu ruch w dalszych okolicach od centrum.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7931zł 1.59%
  • GBP 5.2999zł 0.65%
  • EUR 4.5309zł 0.05%
  • CHF 4.1505zł -0.15%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Zielona Gra Miejska
  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie