690 680 960

Będzie zakaz wstępu do lasów, kierowcy powinni zachować ostrożność. Ruszają kolejne poszukiwania padłych dzików

Przez dwa dni, na terenie dwóch gmin w powiecie tomaszowskim, kilkadziesiąt osób poszukiwać będzie padłych dzików. Akcja obejmie nie tylko lasy, lecz również łąki i pola.

W środę i w czwartek, 5 i 6 lutego, na terenie dwóch gmin w powiecie tomaszowskim, prowadzona będzie akcja poszukiwania padłych dzików. Jest to jeden z elementów walki z wirusem afrykańskiego pomoru świń. Z tego powodu wprowadzony zostanie też zakaz wstępu do lasów, w których odbywać się będą działania.

Pierwszego dnia akcję zaplanowano w leśnictwie Werechanie w oddziałach 194-199. Chodzi o las pomierzy miejscowościami Werechanie a Kociuba, w pobliżu drogi wojewódzkiej nr 850, a także tereny wzdłuż rzeki Parama w miejscowości Pawłówka. Drugiego dnia do poszukiwań wyznaczono obszar na terenie gminy Krynice obejmujący las oraz pola od miejscowości Zwiartów Kolonia do Huty Dzierążyńskiej.

Szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy, którzy będą poruszać się w tych okolicach. Wszystko dlatego, że na drogach może pojawić się nagle spłoszona dzika zwierzyna. To niesie z kolei ryzyko wypadku.


(fot. Lasy Państwowe)

Jeden komentarz

  1. nie rozsmieszajcie sie jak 30 lat mieszkam w TL nigdy dzika nie widziałem
    kiedyś był 1 zając i sarna ale to jeszcze za komuny

Kursy walut

  • USD 4.4074zł -0.57%
  • GBP 5.3351zł 0.26%
  • EUR 4.7402zł -0.16%
  • CHF 4.8004zł 0.31%

Polub nas