690 680 960

Wymyślał nowe dane, aby podpisywać umowy na usługi telewizyjne i telekomunikacyjne. Kilkadziesiąt zarzutów dla oszusta

Mieszkaniec gminy Wilkołaz za cel przestępczego procederu obrał sobie abonamenty, telefony, dekodery telewizyjne i telekomunikacyjne. 46-latek najpierw brał umowy na siebie i rodzinę nie wywiązując się z nich, kiedy ten sposób zaczął zawodzić, zaczął modyfikować różne dane potrzebne do zawarcia umów na odległość. Łącznie mężczyzna usłyszał 79 zarzutów.

Policjanci z Kraśnika zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, długo odczytywali listę zarzutów 46-letniemu oszustowi – recydywiście z gminy Wilkołaz, a akt oskarżenia, który trafił kilka dni temu do sądu zajął kilkanaście stron. To nie był jego pierwszy wybryk.

Jak ustalili mundurowi mężczyzna od kilku lat trudnił się oszustwami. Wydawało się, że 22 zarzuty w warunkach recydywy w 2018 roku i więzienie to koniec. Jednak wnikliwa praca policyjnych śledczych doprowadziła do ujawnienia kolejnych czynów w późniejszym czasie.

Okazało się, że 46-latek oszukiwał firmy świadczące usługi telekomunikacyjne i telewizyjne zawierając umowy na siebie oraz dane innych osób, następnie nie wywiązywał się z nich. Brał również dekodery i telefony, których oczywiście nie zwracał. Kiedy firmy zaczęły orientować się w jego przestępczym procederze, zaczął zmieniać pojedyncze cyfry w numerach pesel, numerach dowodu osobistego, wymyślał nowe dane, co przez pewien czas przynosiło mu zamierzony efekt.

Materiał dowodowy pozwolił postawić 46-latkowi w marcu bieżącego roku 40 zarzutów dokonania i usiłowania oszustwa, na kwotę niemal 80 tysięcy złotych. Jednak to nie wszystko, bo śledczy przedstawili mężczyźnie kolejnych 39 zarzutów, na kwotę niemal 40 tysięcy złotych. 46-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów, a kolejny akt oskarżenia przez Prokuraturę Rejonową w Kraśniku, został skierowany kilka dni temu do kraśnickiego sądu. W najbliższym czasie mężczyzna nie dokona kolejnych oszustw, gdyż czas jego pobytu w więzieniu znacząco się wydłuży.

(fot. pixabay.com)

2 komentarze

  1. Bo tak trzeba ?

    Każdy z nas kombinuje skąd hajsy nakminić. Nikt jednak nie wpadł na to, że poznasz człowieka po czynię jego. A plan to właśnie sposób myślenia który już nie siedzi tylko w głowie a został ukazany nam.

    • Na szczęście ruskiego idzie poznać od razu po komentarzu – ni ch**a nie da się zrozumieć o co chodzi.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!