Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wymuszenie pierwszeństwa przyczyną wypadku na ul. Nadbystrzyckiej. Dwie osoby trafiły do szpitala (zdjęcia)

W piątek rano na ul. Nadbystrzyckiej doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Obaj kierowcy trafili do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 7 na skrzyżowaniu ul. Romantycznej z ul. Nadbystrzycką. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca pojazdu marki Daewoo wyjeżdżając z ul. Romantycznej wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierowcy samochodu marki Hyundai, który poruszał się od strony centrum. Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia obu pojazdów.

W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane, kierowcy obu samochodów trafili do szpitala. W rejonie wypadku nadal występują niewielkie utrudnienia z przejazdem, skrzyżowanie jest częściowo zablokowane. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(fot. lublin112.pl, nadesłane Sebastian)

13 komentarzy

 1. Czy jadąc 40 na godzinę Nadbystrzycką (obowiązujący limit) na pewno nie dało się uniknąć tego zderzenia?

 2. A czy szyby w obu autach były przygotowane do jazdy? Czyste i przejrzyste?

 3. Jak to? Pasy z czerwonej farby na jezdni nie pomogły?
  W Anglii wykonuje się odcinki jezdni przed przejściami dla pieszych z nawierzchni jak papier ścierny, żeby zwiększyć przyczepność w razie potrzeby gwałtownego hamowania.
  W Polsce odcinki jezdni przed PdP (a w tym przypadku także przed skrzyżowaniem) maluje się farbą o mniejszym współczynniku tarcia niż nawierzchnia asfaltowa.

 4. W sumie, to dawno nie było „śmierciucha” na Nadbystrzyckiej. Może ta czerwona farba jednak zwiększa bezpieczeństwo. Nie znam takich statystyk.
  Natomiast ogólnie znana jest taka, że w miejscach w których przestały działać fotoradary, liczba ofiar śmiertelnych wypadków wzrosła o 46%. Raport KRBDR.

 5. Norma wyjeżdżający z Romantycznej nagminnie wymuszają pierwszeństwo na DDR lub ją blokują.

  • To weź skręc tam w lewo hehe,albo z jednej, albo z drugiej jadą.Kark sobie można skręcić od machania tym baniakiem we wszystkie strony

 6. Przyczyną zdarzenia był brak wiedzy o przepisach ruchu drogowego kierowcy Daewoo, ponieważ nie posiada on uprawnień. Na marginesie ma 19 lat.

  • Hm a czy jest w kodeksie napisane że można przekraczać dozwoloną prędkość niedouczenie chyba obowiązuje 2 sprawcę który z nadmierną prędkością jechał jak wskazują zdjęcia nie było to 40 lecz 120

   • Hm a czy jest w kodeksie napisane że można przekraczać dozwoloną prędkość niedouczenie chyba obowiązuje 2 sprawcę który z nadmierną prędkością jechał jak wskazują zdjęcia nie było to 40 lecz 120 tak na marginesie sprawca miał 40 lat był świadom takiej prędkości gdzie było wyraźne ograniczenie

   • Uprawnień jeszcze nie posiada, ale modną naklejkę „lubię zapier….” na tylną klapę sprawić sobie zdążył

    • Naklejkę ma może i „młodzieniec” ale kto inny w tej sytuacji zapier.. nie znając zasad ruchu drogowego posiadając uprawnienia ?

 7. Skrobaniem szyb młodzieniec też się specjalnie nie przejmuje, no po i po co

Wiadomości z info112