Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wykopał dwa karabiny maszynowe i amunicję

Wczoraj na terenie gminy Chodel jeden z mieszkańców wykopał na posesji dwa karabiny i amunicję. Na miejscu interweniowała policja.

W środę na jednej z posesji w Chodlu 67-letni mężczyzna, podczas prac wiosennych, wykopał z ziemi amunicję oraz przedmiot przypominający ciężki karabin maszynowy.

Na miejscu interweniowali policjanci, którzy potwierdzili, że wykopane przedmioty to dwa karabiny maszynowe typu Browning oraz 3 magazynki z amunicją. Przedmioty zostały zabezpieczone przez policjantów do czasu przybycia patrolu minerskiego.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów, czy też amunicji nie należy dotykać, zbliżać się do nich czy też próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału, niewybuchu bądź amunicji zabezpieczyć przed dostępem innych osób nieświadomych zagrożeń.

(fot. Policja Opole Lubelskie)

11 komentarzy

 1. No i po co grzebał w ziemi , teraz Pan Adam Sikorski będzie z georadarem czesał całe podwórko .” Było nie mineło”

  • Mineły już te czasy gdzie można było wykopać zabytki i oddać je za pieniądze do muzeum. Teraz trzeba zgłosić i zabierają za darmo, jeszcze tak jak mówisz, zaorają teren, bo może coś więcej się znajdzie. A jak nie zgłosisz to sroga grzywna czeka znalazce.

   • I dlatego nie warto zgłaszać . Lepiej zakopać z powrotem. Albo hmm. zakopać z powrotem . I takim sposobem jest dużo mniej wartościowych rzeczy w państwowych muzeach.

 2. „strasznie niebezpieczna ” ta kupa złomu ,podejrzewam że wystarczyło ino tknąć i zdmuchneło by poł miejscowosci ..,kupa złomu z której nie udalo by się wystrzelić zeby nie wiem jak się postarać ..ale „służby ” po to są żeby zbierać taki złom i wysadzać ,bo przecież samo to by to się nie „wysadziło” zeby nie wiem co z tym robić

 3. Pytanie czy miał zezwolenie na kopanie we własnym polu.

 4. Szkoda. Zamiast sprzedać.. oddał byle komu.

 5. Bym se wypiaskowal i miał

 6. zapewne uzbrojenie chłopaków „Zapory”

 7. Ten na dole, to Browning wz. 28, ale ten na górze to Chatellerault Mle 1924.

 8. Piękne znalezisko !!!

Z kraju