Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wykonano ponad 590 tys. szczepień w kraju, wystąpiło 235 niepożądanych odczynów poszczepiennych. Kilka osób hospitalizowano

W całym kraju wykonano już ponad 590 tys. szczepień, w woj. lubelskim liczba ta wynosi 32 360. Zarejestrowano do dzisiaj 235 niepożądanych odczynów poszczepiennych, większość z nich to zaczerwienienie i krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia, są również osoby hospitalizowane.

Do dzisiaj w kraju wykonano 591 785 szczepień przeciwko COVID-19. Do punktów szczepień dostarczono 789 585 dawek szczepionki, a 1 834 dawek zutylizowano.

W woj. lubelskim wykonano ogółem 32 360 szczepień, liczba szczepień 2 dawką wynosi 1 301. Na terenie powiatu Lublin wykonano 13 660 szczepień, 2 dawkę przyjęło 490 osób. Najwięcej szczepień wykonano w powiecie puławskim, łukowskim i lubelskim, a także w powiecie Biała Podlaska, Chełm i Zamość.

W trakcie szczepień w kraju doszło łącznie do 235 niepożądanych odczynów poszczepiennych. Na liście NOP znajduje się kilka osób, które zostały hospitalizowane. Jeden z najpoważniejszych niepożądanych odczynów poszczepiennych wystąpił na terenie powiatu brzeskiego, mężczyzna doznał udaru mózgu i został hospitalizowany. Z kolei na terenie tego samego powiatu oraz na terenie powiatu świeckiego hospitalizowano dwie kobiety, u pierwszej po podaniu szczepionki nastąpiły objawy: drętwienie, mrowienie, osłabienie po lewej stronie twarzy i lewej kończyny górnej, u drugiej zaś drgawki nie gorączkowe, reakcja alergiczna i reakcja astmatyczna. Od początku szczepień w wyniku NOP konieczna była hospitalizacja 7 osób.

Bieżący raport dotyczący NOP. Dane na dzień: 20.01.2021 r.

Od pierwszego dnia szczepienia (27.12.2020 r.) do Państwowej Inspekcji Sanitarnej zgłoszono 235 niepożądane odczyny poszczepienne, z czego 188 miały charakter łagodny – czyli zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia.

Bieżący raport dotyczący NOP 20.01.2021

(fot. pixabay.com)

13 komentarzy

 1. Już nowy koronawirus przybył do Polski, także bez sensu te szczepienia 🙂 Nowej mutacji nie obejmuje ta szczepionka moi mili. Pozdrawiam

  • Jak nie obejmuje – w telewizji miły pan w okularach z długim nosem opowiadał że działa na wszystkie nawet na te nowe.

  • I już WHO ogłosiło że test pcr nie wystarcza do stwierdzenia że ma się covid, trzeba mieć objawy, wystarczyło że bajuden doszedł do władzy.

  • Gadasz głupoty z głupoty czy celowo ? Szczepionka działa na wszystkie znane obecnie mutacje COVID.

   • Tylko u takich matołów co nie mają mózgu i gapią się w telewizor. Żydzisko na konferencji prawdę ci powie. Zostań w domu i się nie interesuj koniecznie w kagańcu na mordzie.

 2. Mario dawaj swoje wypociny ?

 3. Magia, dziesiątki zmarłych po szczepieniach w innych krajach, a u nas nic. To taka rada experta z Izraela, kłamać manipulować oszukiwać? To już wiedzieli wcześniej.

 4. Szczepcie sie! Powodzenia. Medycy nie chceli sie szczepic to „nizszym” wciskają… Ale co ja tam wiem…
  A po pierwsze dobrego nie trzeba reklamować. Wcześniej tylko ile zachorowalo i wg nawet o dzieciach mówili teraz cisza! Tylko szczepionki… Ludzie obudzić sie! Trzeba logicznie myśleć a nie ślepo wierzyć co w tv powiedzą

 5. Taki fataś jak małego słonia trąba

  Zakładając, że uprawnionych do szczepienia jest z grubsza licząc 25-30 milionów Polek i Polaków, to lada kilka miesięcy (góra 3 lata) i koronawirus wywiesi białą flagę.
  Wszyscy którzy się w międzyczasie ustabilizują, znacznie przyspieszą ten proces.

 6. W kolano? Czemu w kolano???

  • Skiba w 1999 roku: „Czy mam pokazać premierowi kolano czy du..ę?”. No i wygrała du..a…

   To teraz dla równowagi kolano 🙂

 7. Szczepionka jak narkotyk

  I tak do śmierci co parę miesięcy pierwsza bezpłatna ale następne już nie