Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci przerwali 82-latkowi produkcję alkoholu

Opolscy policjanci weszli na teren jednej z posesji w gminie Poniatowa i zarekwirowali sprzęt do produkcji alkoholu. 82-letniemu właścicielowi sprzętu grozi grzywna oraz kara pozbawienia wolności.

Od pewnego czasu policjanci z Opola Lubelskiego podejrzewali, że 82-latek z gminy Poniatowa zajmuje się nielegalną produkcją alkoholu. W czwartek rano mundurowi udali się na miejsce, aby przeszukać posesję zajmowaną przez mężczyznę.

Funkcjonariusze natrafili w budynku gospodarczym na aparaturę do wytwarzania alkoholu etylowego domowym sposobem oraz gotowy już alkohol. Wkrótce właściciel sprzętu odpowie za nielegalne wytwarzanie wyrobów alkoholowych.

Mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do roku. 82-latek będzie musiał również pogodzić się z utratą zabezpieczonego sprzętu i wyprodukowanym alkoholem, który ulegnie przepadkowi.

Policjanci ostrzegają

Nielegalny alkohol powoduje straty nie tylko u legalnych producentów i w budżecie państwa, ale przede wszystkim jego konsumpcja stanowi zagrożenie życia i zdrowia spożywających go osób. Alkohole z nieznanego źródła mogą zawierać silnie trujący metanol oraz glikol, a także skażalniki i związki powstałe w wyniku ich wytrącania.

(fot. Policja Opole Lubelskie)

54 komentarze

  1. Karać biednego emeryta za produkcję płynu do dezynfekcji…

  2. Komuna mu rady nie dała a wy tak, brawo bohaterzy!

  3. Na swoim trunku żyje 82 lata i czuje się dobrze na chemi sklepowej już 20 lat temu by mu siadła wątroba

  4. Brawo! Groźny przestępca wyeliminowany ze społeczeństwa! A dealerzy narkotykowi sobie chodzą i rozprowadzają ……

  5. Boże, widzisz i nie grzmisz.

  6. Kolejny wielki sukces policji a sąsiedzi konfidenci

  7. WIEEEEEEEEEELKI sukces policji bo zabrali staruszkowi dwie kany. Wstyd. szkoda mi tego człowieka. Straty bo sobie upędził kilka litrów. Musiał kupić drożdże, pewnie cukier no i za prąd zapłacić więc nie do końca taki złoczyńca. No chyba, że handlował ale nic nie wspomniano o tym. Ten co go podkablował pewnie co niedzielę w pierwszej ławce na sumie sterczy.

  8. agent na agencie

    No to kurna bandytę złapali – toż to chyba prawdziwy producent liczący się czarnym na rynku podróbek sklepowej gołdy … a żeby im się orzełek zesrał medalami za ten heroiczny wyczyn …