Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wyjeżdżał ze stacji paliw, chciał zapiąć pas. 72-latek pomylił pedały, uderzył w zawory instalacji gazowej

Do groźnego zdarzenia doszło na stacji paliw w Wojsławicach. 72-latek kierujący pojazdem osobowym, podczas zapinania pasów w trakcie jazdy, uderzył w zawory instalacji gazowej doprowadzając do rozszczelnienia zbiorników.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 13 na stacji paliw w Wojsławicach. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że starszy mężczyzna kierujący pojazdem osobowym wjechał w zawory instalacji gazowej dwóch zbiorników. W wyniku tego doszło do ich rozszczelnienia.

Policjanci ustalili na miejscu, że 72-latek kierujący samochodem, podczas wyjeżdżania ze stacji paliw zaczął zapinać pasy. Zrobił to jednak tak niefortunnie, że skręcił kierownicę i uderzył w zawory instalacji gazowej. Co więcej, podczas tych manewrów na terenie stacji, 72-latek pomylił hamulec z gazem.

Na miejscu działania prowadziły trzy zastępy straży pożarnej. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie doznał obrażeń.

(fot. Policja Chełm)

22 komentarze

  1. pan nie posiadał prawka, stracił je pare lat temu wiadomo za co a poruszał sie mikrosamochodem na które nie sa potrzebne uprawnienia

  2. Czyli dzięki strażakom Wojsławice nie zniknęły z mapy .

Z kraju