Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wyjeżdżał z drogi podporządkowanej, doprowadził do zderzenia. Jego pojazd nie miał badań technicznych

Wczoraj rano w miejscowości Łykoszyn doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Jeden z pojazdów nie posiadał badań technicznych.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 11 na skrzyżowaniu w miejscowości Łykoszyn w powiecie tomaszowskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych.

Mundurowi ustalili na miejscu, że kierujący samochodem osobowym marki Renault, 34-letni mieszkaniec gminy Łaszczów doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Hyundai. 34-letni kierujący renaultem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa 25-latkowi kierującemu drugim pojazdem.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi. W wyniku wypadku do szpitala z obrażeniami ciała trafili pasażerowie obu pojazdów. Jak się okazało, kierujący renaultem nie posiadał aktualnych badań technicznych pojazdu. Co więcej, za to przewinienie dowód rejestracyjny został mu już zatrzymany we wrześniu. 34-latkowi zostało zatrzymane wczoraj prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Wyjeżdżał z drogi podporządkowanej, doprowadził do zderzenia. Jego pojazd nie miał badań technicznych

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

11 komentarzy

 1. A co do tego mają badania techniczne ??? Czy to one spowodowały wypadek czy człowiek ???

 2. Najsztub tez nie miał i został uniewinniony- nie ma co się przejmować

 3. Badania techniczne ,one są najważniejsze i mają najwiekszy wpływ na wypadki .Szczególnie na wymuszanie pierszeństwa .Spóżnisz się kilka dni i zapomnisz zrobić „badania ” i twoje sprawne auto staje się „niesprawnym wrakiem ” które jest gigantycznym zagrożeniem na drodze

 4. że nie miał badań technicznych nie znaczy ,że był niesprawny

  • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

   Odwrócę pytanie: skoro był sprawny, to dlaczego nie miał badań technicznych? Sprawne auto przechodzi badania techniczne bez żadnego problemu. Tylko że właścicielom takich rzęchów zazwyczaj nie chodzi tylko o to, aby przycebulić na koszcie takiego badania, ale przede wszystkim na naprawach, bez których samochód go nie przejdzie.

   No to teraz przycebuli – ubezpieczyciel wystawi mu z tytułu regresu rachunek na przynajmniej kilkanaście tysięcy złotych.

 5. że nie miał badań technicznych nie znaczy ,że był niesprawny a gaśnice mieli obaj ?

 6. No miał niemieckie badanie przy 400000 tyś jak dziadek w Lubece robili.

 7. Oj Zaboli sprawcę regresik, zaboli.

 8. Regres ubezpieczeniowy. Sprawa się tak ma w przypadku ac a oc reguluje ustawa o obowiązkowych ubezpieczeniach komunikacyjnych. Ac przepisy wewnętrzne firm ubezpieczeniowych. Zasłyszane teorię koledzy powtarzacie… Z oc i tak ma obowiązek ubezpieczyciel wypłacić odszkodowanie bez względu na sytuację z badaniem technicznym

  • Dokładnie. Regres, regresik, regresiuntko i cokolwiek nie wymyślicie – nie ma w TYM PRZYPADKU NIC WSPÓLNEGO z rozliczeniem szkody tego sprawcy.

Z kraju