Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wyjechał z Lublina do Anglii, zatrzymano go za przygotowywanie ataku terrorystycznego. 26-latek usłyszał wyrok

Pochodzący z Lublina 26-latek został skazany za przygotowywanie zamachu terrorystycznego w Wielkiej Brytanii. Filip B. najbliższe 4 lata spędzi w więzieniu.

Brytyjski sąd wydał wyrok w sprawie pochodzącego z Lublina Filipa B. Mężczyzna kilka lat twemu opuścił rodzinne strony i wyjechał do Wielkiej Brytanii. Prawie rok temu, gdyż dokładnie 11 grudnia 2019 roku, 26-latek został zatrzymany przez londyńską policję z jednostki ds. walki z terroryzmem. W trakcie przeszukania jego mieszkania w Luton funkcjonariusze znaleźli m.in. sporą ilość siarki w proszku jak też instrukcję, jak wykonać ładunek wybuchowy.

Mężczyźnie zarzucono przygotowywanie ataku terrorystycznego. W trakcie przesłuchania przyznał, że znalezione w mieszkaniu rzeczy należą do niego. Sędzia po zapoznaniu się z materiałem dowodowym uznał, że wina Filipa B. nie budzi żadnych wątpliwości. Jak uznał sędzia, „nie może być wątpliwości, że mężczyzna konstruował bombę, a motywy jego działań były ideologiczne”. 26-latek został skazany na 4 lata pozbawienia wolności, dodatkowo przez kolejnych 15 lat objęty będzie dozorem policji.

Działalność Filipa B. szczegółowo prześledził portal Tell MAMA, który zajmuje się monitorowaniem nienawiści wobec muzułmanów w Wielkiej Brytanii. Mężczyzna miał publikować w mediach społecznościowych m.in. treści rasistowskie, wygłaszać poglądy pełne nienawiści do muzułmanów i osób LGBT. Agresję kierował również wobec liberałów, których krew jak określił „spłynie ulicami”. Nie brakowało też materiałów namawiających m.in. do zniszczenia Mekki, czyli najświętszego dla muzułmanów miejsca. Filip B. zapewniał też, że wróci do Polski kiedy krajem zacznie rządzić Janusz Korwin-Mikke lub władzę przejmie Konfederacja.

Wyjechał z Lublina do Anglii, zatrzymano go za przygotowywanie ataku terrorystycznego. 26-latek usłyszał wyrok

(fot. Metropolitan Police)

42 komentarze

  1. A na stronach angielskich i mordka (myślą nieskażona) niezasłonięta i nazwisko pełne.
    Wot kultura, wot jewropa.

  2. Jakby nie spojrzeć, to nasz cały rząd ma wiele wspólnego: „nienawiści wobec muzułmanów” (…) wygłaszać poglądy pełne nienawiści do muzułmanów i osób LGBT. Agresję kierował również wobec liberałów(…)”

    Powiedziałbym, że Polak, katolik, żyjący na 100% zgodnie z tym co mówił JP2.

  3. Przynajmniej wiadomo, że nie wróci do kraju 😛

  4. i co po posialiście sobie? lepiej wam?

  5. przyszły ułaskawiony i uniewinniony minister od wszystkiego