690 680 960

Wyjątkowa akcja w Świdniku. Zapalą znicze na każdym grobie, kupią je od sprzedawców, którzy zostali z towarem

Z wyjątkową inicjatywą wyszło miasto Świdnik. Urzędnicy podjęli decyzję o zakupie zniczy od osób handlujących przy cmentarzu a następnie ich zapaleniu na każdym grobie, na którym nikt nie zdążył zapalić świeczki.

Po zamknięciu przez rząd cmentarzy miejscy urzędnicy ze Świdnika postanowili działać błyskawicznie. Podjęli decyzję o udzieleniu pomocy zarówno przedsiębiorcom, którzy zostali z zakupionym na te dni towarem, jak też mieszkańcom nie mogącym dotrzeć na groby swoich bliskich. Pomysł na to podsunął prezes przedsiębiorstwa komunalnego Pegimek, a miasto od razu go przyklepało.

– W związku z decyzją rządu o zamknięciu cmentarzy Miasto Świdnik w dzień zaduszny postawi znicz na każdym grobie na cmentarzu komunalnym na którym nikt nie zdążył zapalić świeczki. Znicze zakupimy od osób, które przygotowały je na Wszystkich Świętych – tłumaczy Marcin Dmowski Zastępca Burmistrza Miasta Świdnik.

Do akcji włączają się też świdniccy przedsiębiorcy. Pierwszy z nich zadeklarował już kilkaset złotych na zakup kwiatów od osób handlujących przy świdnickim cmentarzu. Znicze będą zapalane na grobach w dzień Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym. Dokonają tego pracownicy przedsiębiorstwa komunalnego Pegimek, których jako przedstawicieli zarządca cmentarza zakaz wstępu na teren nekropolii nie dotyczy.

(fot. pixabay)

37 komentarzy

 1. podziękujcie mateuszkowi jak zarzyna ostatnie małe firmy aby korporacje mają zostać niewolnicy i z amiske ryżu robić

 2. BRAWO, BRAWO, BRAWO ŚWIDNIK . A i tak znaleźli się „komentatorzy” którzy doszukali się jakiegoś biznesowego podtekstu. Każdy mierzy swoją miarą. Nawet w takich czasach i w takim czasie nie mogą powstrzymać się żeby tryskać jadem.

 3. Kto w dobie pandemii nastawia się na handel pod cmentarzem, jak w każdej chwili może być lockdown??? Nie wiem, jaki jest czas do zakwitnięcia chryzantem, ale chyba od marca dało się to przewidzieć i zmienić branżę?

  • Idąc tym tokiem rozumowania można by postawić pytanie: Kto w dobie pandemii nastawia się na usługi gastronomiczne, lub prowadzi siłownie i kluby fitness??? Od marca dało się to przewidzieć i zmienić branżę… A może można by przebranżowić się i otworzyć zakład pogrzebowy, zakład stolarski zajmujący się wyrobem trumien, lub przydomową kotłownię zaadaptować na potrzeby spopielania ciał zmarłych??? Tym bardziej że premier zapewniał że koronawirus jest w odwrocie….

   • Popieram! Tym bardziej ze ludzie siedza w tej branzy z pokolenia na pokolenie , posiadaja szklarnie wielkopowierzchniowe , systemy ogrzewania i nawadniania za ktore slono zaplacili i nagle rzucaja to wszystko w pi…u i biora sie za cos innego. Trzeba byc papudrakiem mowiac zeby zmienic branze, zmien robote w ktorej siedzisz od 20 lat to porozmawiamy…

 4. Czyli poraz kolejny obywatele zrzucą się na nieudolność władzy

 5. jako zarzadcy* cmentarza nie dotyczy

 6. miasto świdnik jest za doopolami, którzy nie płacą podatków
  (okazyjni sprzedawcy nie wydający paragonów)
  czyli Świdnik dołącza się do Kraśnika jako stanu umysłu.
  Brawo Świdnik – choojnia i patatajna jest z wami !!!!

Kursy walut

 • USD 4.3634zł -0.14%
 • GBP 5.3183zł -0.53%
 • EUR 4.6091zł -0.57%
 • CHF 4.7869zł -0.34%

Polub nas