Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024
690 680 960
690 680 960

Wyjątkowa akcja w Świdniku. Zapalą znicze na każdym grobie, kupią je od sprzedawców, którzy zostali z towarem

Z wyjątkową inicjatywą wyszło miasto Świdnik. Urzędnicy podjęli decyzję o zakupie zniczy od osób handlujących przy cmentarzu a następnie ich zapaleniu na każdym grobie, na którym nikt nie zdążył zapalić świeczki.

Po zamknięciu przez rząd cmentarzy miejscy urzędnicy ze Świdnika postanowili działać błyskawicznie. Podjęli decyzję o udzieleniu pomocy zarówno przedsiębiorcom, którzy zostali z zakupionym na te dni towarem, jak też mieszkańcom nie mogącym dotrzeć na groby swoich bliskich. Pomysł na to podsunął prezes przedsiębiorstwa komunalnego Pegimek, a miasto od razu go przyklepało.

– W związku z decyzją rządu o zamknięciu cmentarzy Miasto Świdnik w dzień zaduszny postawi znicz na każdym grobie na cmentarzu komunalnym na którym nikt nie zdążył zapalić świeczki. Znicze zakupimy od osób, które przygotowały je na Wszystkich Świętych – tłumaczy Marcin Dmowski Zastępca Burmistrza Miasta Świdnik.

Do akcji włączają się też świdniccy przedsiębiorcy. Pierwszy z nich zadeklarował już kilkaset złotych na zakup kwiatów od osób handlujących przy świdnickim cmentarzu. Znicze będą zapalane na grobach w dzień Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym. Dokonają tego pracownicy przedsiębiorstwa komunalnego Pegimek, których jako przedstawicieli zarządca cmentarza zakaz wstępu na teren nekropolii nie dotyczy.

(fot. pixabay)

Autor: redakcja

37 komentarzy

 1. podziękujcie mateuszkowi jak zarzyna ostatnie małe firmy aby korporacje mają zostać niewolnicy i z amiske ryżu robić

 2. BRAWO, BRAWO, BRAWO ŚWIDNIK . A i tak znaleźli się „komentatorzy” którzy doszukali się jakiegoś biznesowego podtekstu. Każdy mierzy swoją miarą. Nawet w takich czasach i w takim czasie nie mogą powstrzymać się żeby tryskać jadem.

 3. Kto w dobie pandemii nastawia się na handel pod cmentarzem, jak w każdej chwili może być lockdown??? Nie wiem, jaki jest czas do zakwitnięcia chryzantem, ale chyba od marca dało się to przewidzieć i zmienić branżę?

  • Idąc tym tokiem rozumowania można by postawić pytanie: Kto w dobie pandemii nastawia się na usługi gastronomiczne, lub prowadzi siłownie i kluby fitness??? Od marca dało się to przewidzieć i zmienić branżę… A może można by przebranżowić się i otworzyć zakład pogrzebowy, zakład stolarski zajmujący się wyrobem trumien, lub przydomową kotłownię zaadaptować na potrzeby spopielania ciał zmarłych??? Tym bardziej że premier zapewniał że koronawirus jest w odwrocie….

   • Popieram! Tym bardziej ze ludzie siedza w tej branzy z pokolenia na pokolenie , posiadaja szklarnie wielkopowierzchniowe , systemy ogrzewania i nawadniania za ktore slono zaplacili i nagle rzucaja to wszystko w pi…u i biora sie za cos innego. Trzeba byc papudrakiem mowiac zeby zmienic branze, zmien robote w ktorej siedzisz od 20 lat to porozmawiamy…

 4. Czyli poraz kolejny obywatele zrzucą się na nieudolność władzy

 5. jako zarzadcy* cmentarza nie dotyczy

 6. miasto świdnik jest za doopolami, którzy nie płacą podatków
  (okazyjni sprzedawcy nie wydający paragonów)
  czyli Świdnik dołącza się do Kraśnika jako stanu umysłu.
  Brawo Świdnik – choojnia i patatajna jest z wami !!!!

Z kraju