Zaproszenie na Festiwal Teatralny „Zwierciadła”

Od środy (4 marca) do piątku (6 marca) w II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Zamoyskiego w Lublinie trwać będzie 17 edycja Lubelskich Spotkań Teatralnych Zwierciadła 2020. Zaplanowano nie tylko spektakle, ale i warsztaty.

Lublin

Zwierciadła to spotkania z teatrem skierowane głównie do licealistów, bo co roku przegląd amatorskich spektakli zrzesza uczniów szkół średnich z całego województwa. Początkujący aktorzy mają okazję do tego, by zaprezentować się przed gronem profesjonalnego jury i szeroką publicznością.

Wydarzenie to świetna okazja do tego, by poznać nowe osoby i otworzyć się na ludzi. Wszyscy miłośnicy teatru mogą wziąć udział w różnych imprezach związanych z tegoroczną edycją festiwalu

Młodzieżowe spektakle zobaczymy w II LO, ale wydarzenia odbywać się będą również w Centrum Kultury. To właśnie tam dla uczestników przeglądu zostanie pokazany spektakl „Burza”.

Zwierciadłom towarzyszyć będą również wydarzenia takie jak spektakl w reżyserii Pawła Passiniego, natomiast po spektaklu będzie miało miejsce spotkanie z aktorem Teatru Narodowego Mariuszem Bonaszewskim

Jedną z jurorek tegorocznej edycji jest Natalia Matuszek, która swoją pierwszą działalność teatralną zaczęła od udziału w spektaklu zwierciadlanym. To właśnie w tamtym momencie odkryła zamiłowanie do sztuki. Studiowała aktorstwo na prywatnej uczelni warszawskiej i jest Absolwentką ll Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie. W jury zasiądzie również Mieczysław Wojtas – reżyser, kierownik artystyczny, autor licznych scenariuszy i założyciel znanego Teatru Panopticum. Trzecim członkiem jury będzie Paweł Passini – reżyser teatralny, dramatopisarz, kompozytor, aktor, a także twórca i dyrektor lubelskiego neTTheatre, pierwszego na świecie teatru internetowego.

Co roku uczniowie „Zamoya” dokładają wszelkich starań, by w naszym mieście poprzez Zwierciadła wypromować teatr wśród młodych ludzi.

(fot. wideo mat. org.)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9505zł 0.49%
  • GBP 5.1404zł 0.8%
  • EUR 4.633zł 0.31%
  • CHF 4.3329zł 0.5%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)