CITY TRAIL: czas na ostateczne rozstrzygnięcia

Czy Artur Kern po raz szósty zwycięży w klasyfikacji generalnej cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Lublinie? Odpowiedź już 7 marca podczas ostatniego biegu edycji! Elektroniczne zapisy do imprezy trwają do końca dnia we wtorek, 3 marca na www.citytrail.pl. Podsumowanie edycji z rozdaniem pamiątkowych medali i nagród jest zaplanowane na 17 marca.

Lublin
2020-03-07, 08:30

Sytuacja w klasyfikacji generalnej mężczyzn jest niezwykle ciekawa. Liderem tabeli jest Artur Kern, ale jeśli sobotnie zawody wygra zajmujący drugie miejsce Dariusz Samarczenko i dodatkowo pobiegnie szybciej niż 16:36 (najlepszy wynik Artura w trwającym sezonie) – to Darek będzie cieszył się ze zwycięstwa. Zupełnie inaczej wygląda rywalizacja kobiet – już dzisiaj wiemy, że wygraną ma w kieszeni Natalia Zych.

Kończąca się wkrótce edycja jest wyjątkowo sprzyjająca biegaczom. Owszem nie zabrakło deszczu, błota i wiatru, ale żaden z biegów nie odbył się w śniegu, czy na śliskiej nawierzchni, co zawsze jest dodatkowym utrudnieniem. 

Nie mam żadnych obaw przed startem. Mam swoje założenia co do tego biegu i będę musiał je wypełnić, jeśli chcę wygrać kolejny raz cały cykl. Generalnie rywale są na podobnym poziomie, jak w poprzednich edycjach, tylko ja jestem słabszy. To dobrze, że jest rywalizacja, bo coś się dzieje w czołówce – są emocje do ostatniej kolejki. Ostatni raz było tak bodajże 3 lata temu. Mam nadzieję, że w kolejnej edycji będzie podobnie – podkreśla Artur Kern. – Trwająca edycja bardzo mi się dłużyła, chyba ze względu na praktycznie jednakową pogodę we wszystkich biegach, w których startowałem. Wcześniej starty różniły się od siebie warunkami, w których biegaliśmy – raz było błoto, innym razem śnieg i dzięki temu sezon mijał bardzo szybko – dodaje rekordzista Polski na 5000 m w hali.

Cykl CITY TRAIL wyróżnia się na tle innych imprez wyjątkowym podsumowaniem. Rozdanie nagród i pamiątkowych medali dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej cztery biegi, odbywa się na siódmej – oddzielnej imprezie, organizowanej w formule uroczystej gali. W tym roku lubelska dekoracja jest zaplanowana na 17 marca (godz. 18:30) w auli Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji (ul. Bursaki 12), która od kilku lat otwiera przed biegaczami swoje progi.

Opłaty startowe w CITY TRAIL wynoszą: w biegu na 5 km – 25 zł (przy płatności elektronicznej) lub 30 zł (w dniu imprezy) oraz 7,5 zł w biegach dla dzieci i młodzieży, jeśli płatność odbywa się przez internet lub 10 zł jeśli opłaty dokonujemy w dniu zawodów. Przy okazji zapisów na CITY TRAIL można wesprzeć Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, która pomaga krzywdzonym dzieciom. Aktualnie na koncie zbiórki jest już ponad 60 000 zł!

Harmonogram każdej z imprez CITY TRAIL:
– godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów (okolice Kempingu Dąbrowa, nad Zalewem Zemborzyckim w Lesie Dąbrowa)
– godz. 9:20-10:30 – biegi CITY TRAIL Junior
– godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów
– godz. 11:00 – start biegu głównego na 5 km

Warto przypomnieć, że CITY TRAIL to dziesięć lokalizacji – poza Lublinem są to: Bydgoszcz, Katowice, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Biegi CITY TRAIL w Lublinie są realizowane przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

(fot. CT)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9505zł 0.49%
  • GBP 5.1404zł 0.8%
  • EUR 4.633zł 0.31%
  • CHF 4.3329zł 0.5%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)