Pilecki.Raport

Teatr Bez Maski oraz Fundacja Scytia zapraszają 6 marca (piątek) o godzinie 20:00 do Domu Kultury LSM przy ul. Wallenroda 4A na spektakl Pilecki.Raport. Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do pobrania online lub w Domu Kultury LSM. Celem wydarzenia jest rzetelne ukazanie mieszkańcom Lublin postaci Witolda Pileckiego, bohatera ale i zwykłego człowieka poddanego wielu próbom w piekle na ziemi, jakim był obóz w Auschwitz Birkenau.

Lublin
2020-03-06, 20:00

Spektakl to wędrówka w przeszłość. Ale im głębiej się cofamy, tym bardziej rysujemy smutny obraz dzisiejszego świata – tych miejsc, w których brat zabija brata, w których następuje podział na tych co żyć mogą i na tych co żyć nie powinni, w których śmierć przychodzi bez słów, nocą, metodycznie zabierając niewinnych.

Spektakl Pilecki. Raport. to świadectwa przeżycia nadziei w człowieku poddanym promieniowaniu nienawiści i okrucieństwa, to krzyk wiary w ludzką czułość, dobro i współodczuwanie. To opowieść o bohaterze. O Witoldzie Pileckim. O jego sile i poświęceniu.

Scenariusz napisany przez Marcina Wąsowskiego to w 90% wybór z oryginalnego tekstu „Raportu” Witolda Pileckiego, 5% to fragmenty książki „O naśladowaniu Chrystusa” Tomasza a Kempis, a 5% to tekst dramatyczny powstały w oparciu o wspomnienia syna Witolda – Andrzeja Pileckiego. Spektakl grany jest przez 7 aktorów. Oparty jest w całości na fragmentach oryginalnego tekstu „Raportów Pileckiego”, opisując warunki panujące w obozie zagłady oczami Witolda Pileckiego.

Reżyseria: Marcin Wąsowski
Scenografia i kostiumy: Marta Zbańska
Muzyka: Urszula Kasprzak-Wąsowska (UrKa)
Obsada: Michał Łysiak, Iga Najda, Sylwia Baran, Karolina Kowal, Melka Marlena Żukowska, Krzysztof Petkowicz, Grzegorz Popiołek.

(fot. nadesłane)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019