Weekend w Kazimierzu Dolnym: Wystawa, wycieczki i koncerty

Jak co tydzień przedstawiamy wydarzenia, jakie w weekend odbędą się w Kazimierzu Dolnym. Warto zapoznać się z plakatem, część z nich jest bowiem bezpłatnych, na inne zaś obowiązują bilety.

Kazimierz Dolny
2019-10-19, 10:00

W sobotę z Centrum Informacji Turystycznej na Rynku wyruszy wycieczka z przewodnikiem, dla turystów indywidualnych „Zamek, legendy i stary Kazimierz”. Trasa obejmuje zamek i basztę, rynki, kościół parafialny i urokliwe uliczki. Również jest ona przeznaczona dla turystów indywidualnych, którym przewodnik będzie opowiadał barwne opowieści o Kazimierzu Dolnym. Druga z sobotnich wycieczek, to nocne zwiedzanie Kazimierza. W tym przypadku zaplanowano spacer po rynkach, przejazd eko-busikami, cmentarz żydowski jak też wizytę w wąwozie z pochodniami. Trzecia zaś obejmuje 10 atrakcji Kazimierza i wejście na Górę Trzech Krzyży.

W Galerii Grabskich przy ul. Lubelskiej 33 odbędzie się wernisaż wystawy Ireny Duszackiej „Wyczucie Piękna”. Autorka do perfekcji opanowała technikę akwareli, którą oddaje zmysłowy świat kobiet, delikatne piękno kwiatów oraz nieprzenikniony świat aniołów. Jedwabne nici z finezją, niczym babie lato, przenikają warstwy malarskie dając unikatowe artystyczne efekty

Jeżeli chodzi o koncerty, to w restauracji „U Fryzjera” odbędzie się wieczór z żydowską kuchnią i muzyką klezmerską, czyli koncert Old Klezmer Trio. W klubojadalnii Przystanek Korzeniowa zaplanowano bardzo energetyczny, bardzo poetycki i bardzo zróżnicowany koncert duetu Jarząbek-Jurkiewicz.

(fot. lublin112, materiały organizatora/nadesłane)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7143zł -0.59%
  • GBP 4.8665zł -0.33%
  • EUR 4.3979zł -0.18%
  • CHF 4.081zł 0.01%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)