Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Tydzień Turystyki Rowerowej – Bike’owe Roztocze

W sobotę 13 sierpnia rusza pierwszy rajd rowerowy organizowany w ramach wydarzenia pn. „Tydzień Turystyki Rowerowej – Bike’owe Roztocze” przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną, Gminę Janów Lubelski, Urząd Miejski w Zwierzyńcu oraz Stowarzyszenie Samorządów Euroregion Roztocze. Partnerem Honorowym wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Janów Lubelski
2022-08-13, 09:00

Start rajdu odbędzie się w Zoomie Natury w Janowie Lubelskim o godzinie 9.00. Na trasie i na mecie rajdu dla uczestników będą przygotowane posiłki, dodatkowo na mecie odbędzie się konkurs wiedzy z wartościowymi nagrodami rzeczowymi.

W dniach 13, 17 i 20 sierpnia zorganizowanych zostanie 5 rajdów rowerowych, w tym dwa krótsze, skierowane do rodzin z dziećmi, na terenie Janowa Lubelskiego, Tomaszowa Lubelskiego oraz Zwierzyńca. Celem rajdów jest propagowanie aktywnego spędzania czasu poprzez turystykę rowerową oraz promowanie atrakcji przyrodniczych, turystycznych i historycznych Roztocza.

Partnerami wydarzenia są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Janowie Lubelskim, Bike Club Janów Lubelski, Roztoczański Park Narodowy, Miasto Tomaszów Lubelski, Tomaszowski Dom Kultury oraz Miasto i Gmina Narol.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem: Ministerstwa Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego Polskiej Organizacji Turystycznej, Burmistrza Zwierzyńca, Burmistrza Janowa Lubelskiego, Burmistrza Tomaszowa Lubelskiego

(fot. materiały organizatora)

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo