Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Rodzinny Piknik Europejski w Kraśniku

W niedzielę 26 czerwca w godz. 12.00-17.00 nad Zalewem Kraśnickim odbędzie się Rodzinny Piknik Europejski. Zaplanowano strefę poświęconą funduszom unijnym, pokazy pierwszej pomocy, pomiar ciśnienia, pokazy z użyciem ciężkiego sprzętu ratowniczo-gaśniczego, strefę gier i zabaw, a także gościnny występ artystów Teatru Muzycznego w Lublinie.

Kraśnik
2022-06-26, 12:00

Piknikiem w Kraśniku rozpocznie się cykl czterech wydarzeń w województwie lubelskim mających na celu zwiększenie świadomości mieszkańców regionu z korzyści płynących z wdrażania Funduszy Europejskich. Przez cały czas trwania pikniku na miejscu dostępny będzie Punkt Informacji Funduszy Europejskich, dlatego każdy zainteresowany Funduszami Europejskimi będzie mógł porozmawiać z pracownikami.

– Piknikiem europejskim w Kraśniku staramy się edukować o funduszach unijnych już najmłodszych mieszkańców naszego województwa. To niezwykle ważne, aby młodzi ludzie w przyszłości wiedzieli, jak wiele zmienia się dzięki Funduszom Europejskim w ich najbliższej okolicy. Bezpieczne drogi, nowoczesne obiekty sportowe, odpowiednio wyposażone przedszkola i szkoły, czy zrewitalizowane miejsca – to tylko niektóre z przykładów unijnych inwestycji – podkreśla marszałek Jarosław Stawiarski.

Podczas pikniku wystąpią artyści Teatru Muzycznego w Lublinie, którzy przygotowali program z utworami z popularnych bajek, a także stoisko z plakatami promocyjnymi, programami-niespodziankami i słodkimi upominkami dla uczestników. W trakcie wydarzenia spotkać będzie można bałwanka Olafa z Krainy Lodu, na scenie wystąpi Elza, a zdjęcie będzie można zrobić z Myszką Miki. Nie zabraknie pojazdów policyjnych, w tym motocykli i quadów czy pokazów z użyciem ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych i motorówek strażackich na zalewie. Ponadto miejsce pikniku patrolować będzie specjalny funkcjonariusz – maskotka policyjna, a mundurowi znakować będą rowery. Przez cały czas trwania pikniku animatorzy będą prowadzić zabawy dla rodzin z dziećmi. Zorganizowany będzie także kącik plastyczny, a po terenie przechadzać się będą klaun oraz szczudlarz, którzy zaproszą do wspólnych zdjęć.

Dla najmłodszych uczestników nie zabraknie specjalnych quizów i konkursów wiedzy o Unii Europejskiej, a także dodatkowych atrakcji, takich jak dmuchańce, bańki mydlane, modelowanie balonów, fotobudka, animacje na scenie, warsztaty z nowych technologii, malowanie buzi i integrujące zabawy angażujące nie tylko same dzieci, ale i ich rodziców czy opiekunów. Na laureatów quizów i konkursów czekają upominki.

Każdy, kto zechce wesprzeć symboliczną złotówką uchodźców, którzy przybyli z objętej wojną Ukrainy, będzie mógł przekazać taki datek. Podczas wydarzenia z puszkami czekać będą wolontariusze z Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

(fot. materiały organizatora)

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo